Новини світу. 3 лютого. США. Міська рада Нью-Йорка в середу проголосувала за проект, який розширює зони заборони на куріння в громадських місцях, повідомляє офіційний сайт міськради.

У нас не курять!

Тепер сигарета виявилася під забороною в парках, до яких приєднали також зону Таймс-сквер, і на пляжах. За нову норму міського життя проголосували 36 депутатів, проти – 12.

Заборона на куріння в усіх громадських закладах, включаючи кафе, бари і ресторани, була введена в мегаполісі ще в 2002 році.

Законодавча норма викликала раніше дискусію про те, що вона порушує права і свободи курців. Однак Міськрада ухвалила рішення на захист прав некурців, заявила на прес-конференції спікер Крістін Куїн.

“Їх (некурців) здоров’я і життя не повинні піддаватися негативному впливу тільки тому, що інші люди вирішили палити”, – пояснила Куїн позицію депутатської більшості.

Закон набере чинності після підписання його мером Нью-Йорка Майклом Блумбергом, який відомий своїм затятим неприйняттям шкідливих звичок і викоріненням куріння. Мер, розлучившись з сигаретою кілька десятків років тому, має намір підписати закон у лютому.

Депутати, які голосували проти розширення заборони на куріння, висловлювали побоювання, що слідом за забороною на куріння в парках і на пляжах можуть заборонити диміти на вулиці, в автомобілі, а потім і в особистому житлі курців.

Перші обмеження, введені в 2002 році, викликали невдоволення багатьох завсідників барів. Однак тепер Нью-Йорк справляє враження малокурящого міста – людина з сигаретою на вулиці тут в явній меншості.

Прихильник здорового способу життя Блумберг вважає, що йому вдалося приборкати паління в Нью-Йорку – рівень курців у мегаполісі зараз найнижчий за останні 50 років, заявив він в 2008 році. Починаючи з 2002 року більше 300 тисяч чоловік відмовилися від цієї згубної звички і зараз відсоток курців становить лише 16% населення Нью-Йорка. У 2002 році таких було 21,2%

Особливо вражаючі результати продемонструвало молоде покоління нью-йоркців – лише один з 14 неповнолітніх, за останніми опитуваннями, відносить себе до курців.

На думку Блумберга, вирішальним фактором стала політична воля керівництва Нью-Йорку, яка вводила непопулярні обмеження і заборонні заходи, у тому числі високий податок на продаж сигарет і заборону на куріння в громадських місцях, включаючи ресторани і бари.

Володарі багатомільярдних станів Блумберг і засновник Microsoft Білл Гейтс близько 3 років тому оголосили в Нью-Йорку про створення спільної коаліції з боротьби з курінням у глобальному масштабі.

Вони заявили, що до 2013 року їх об’єднаний фінансовий фонд для війни з нікотином у світі, що розвивається складе 500 мільйонів доларів – кошти підуть на роз’яснення згубності цієї звички, розробку законодавства, соціальну рекламу.

Боротися з курінням найбільш активно будуть в Індії, Індонезії та Китаї – на останній доводиться третина загальної кількості курців або 350 мільйонів чоловік з швидкозростаючою тенденцією розширення рядів нікотинозалежних. У той час як розвинений світ тіснить виробників сигарет, вони все активніше виходять на ринки, що розвиваються. Так, за прогнозом аналітиків, тютюновий ринок до 2012 року складе 464,4 мільярда доларів, збільшившись на 23% до обсягів минулого року.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні шість секунд від захворювань, пов’язаних з курінням тютюну, у світі помирає одна людина. Щорічно з цієї ж причини гинуть 5 мільйонів курців.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.