Новини України. 4 лютого. В Харкові “збиватимуть” бурульки обігрівачами. Місто почало нагрівати дахи з метровими бурульками.

Бурульки
Харків вдарить по бурульках обігрівачами

Поки “антагоніст” зими плавить лід лише на одному будинку в центрі міста, але експеримент можуть запровадити і на інших будинках з “трикутним” дахом, пише Сегодня.

Харків’яни ще пам’ятають трагедію 2003 року, коли на Московському проспекті під купою льоду загинула дівчина, в 2010-му під під’їздом свого будинку молода жінка на Павловому Полі потрапила під снігову брилу, внаслідок чого отримала переломи ребер і руки. Щорічно, для боротьби зі снігом і льодом на дахах, комунальники залучають не лише двірників, але і альпіністів, а цього року вирішили провести експеримент: по вул. Пушкінській на звичайному житловому будинку запрацювала система “дах без бурульок” (номер будинку комунальники просять не рекламувати, щоб систему не вкрали. У єдиному екземплярі він пробуде до кінця зими. У мерії пояснюють: система себе виправдовує, але для бюджету міста занадто витратна.

Система “дах без бурульок” у Харкові користується популярністю останні кілька років, але встановлюють її найчастіше приватники у себе на офісах і забудовники в житлових будинках, які були здані в експлуатацію зовсім недавно.

Система, здавалося б, звичайна: по краю даху фахівці розкладають кабель, який виводять на блок управління на горищі або техповерх. Завдяки постійному підігріву на даху не утворюється полій, а сніг поступово тане, не накопичуючись.

“Щоб встановити цю систему, потрібні гріючий кабель, монтажна стрічка. Якщо систему включають і в колектор, то ще потрібен трос і блок управління. До цієї системи підключаються два датчики – температури повітря і вологості. Завдяки їм система отримує інформацію і сама розуміє, коли включитися, а коли – відключитися”, – розповів менеджер фірми, яка займається установкою “дахів без бурульок” Євген Подгорний.

Обігрів одного будинку обійдеться в 5,5 тис. грн.

“Ціна залежить від площі, яку потрібно обігріти, чим вона більша, тим комплект кабелю буде дешевшим. І навпаки”, – відзначив Євген.

У мерії кажуть, що раді б встановити таку систему на житлових будинках, але грошей поки немає. Будинок на Пушкінській називають експериментом, на який гроші виділили інвестори. Можливо, чиновники знайдуть можливість встановити систему на деяких будинках, які виходять на вузькі тротуари і під якими збирається багато людей, але вже наступної зими.

“Ми будемо дивитися по домах, але можливо, будемо використовувати й інші системи, наприклад, загороджувальні бар’єри, щоб сніг не сходив до краю даху”, – розповів заступник мера з питань ЖКГ Роман Нехорошков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.