Новини світу. 11 лютого. Туреччина. Більшість турків втратили надію на те, що їх країна буде коли-небудь прийнята в Європейський Союз, і виступають за пошук альтернативи, наприклад регіональне співробітництво.

туреччина єс
Турки вже не вірять у вступ в Євросоюз

Такими є результати соціологічного опитування, опубліковані в п’ятницю в місцевих ЗМІ.

Опитування було проведено Турецько-німецьким фондом освітньо-наукових досліджень в кінці січня серед 1,5 тисячі респондентів у віці 18-60 років у шести турецьких містах, найбільш активно зайнятих в торгівлі з країнами ЄС. Його результати будуть направлені президенту і прем’єру Туреччини, а також лідерам політичних партій.

За словами глави фонду Фарука Шена, в 2005 році, коли Туреччина почала переговори про вступ до Євросоюзу як повноправного члена, за європейську інтеграцію виступали майже дві третини місцевих жителів (74%). На сьогоднішній день цей показник знизився до 34,8%.

Згідно з дослідженням, 60,1% респондентів негативно відповіли на запитання, чи вірять вони в те, що Туреччина буде прийнята в ЄС. При цьому 53,2% учасників опитування не чекають завершення переговорного процесу протягом найближчих десяти років, незважаючи на неодноразові запевнення турецької влади в тому, що вступ до ЄС – стратегічна мета Анкари.

Респонденти переконані, що найбільше перешкод на шляху євроінтеграції Туреччини чинить Франція (так вважають 30,2% опитаних) і Німеччина (23,5%). Лідери цих країн неодноразово пропонували Туреччині статус привілейованого партнерства замість повноправного членства. В Анкарі відкидали таку альтернативу інтеграції в Євросоюз.

Більшість турків тепер вважають, що їхня країна економічно не потребує Євросоюзу. У зворотному переконані лише 24,9% учасників опитування.

У той же час 41,2% респондентів вважають, що найважливішою альтернативою ЄС для Туреччини є розвиток регіонального співробітництва з сусідніми країнами. 33,1% опитаних в якості альтернативи Євросоюзу називають Організацію економічного співробітництва, 15,5% – БРІК (об’єднує Бразилію, Росію, Індію, Китай), 10,2% – Організацію чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС), свідчать результати дослідження, передає РИА Новости.

“Результати опитування абсолютно чітко дають зрозуміти, що турки більше не оцінюють членство в Євросоюзі в якості свого роду економічної гарантії”, – коментують дослідження ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.