Новини світу. 26 лютого. Бахрейн. Десятки тисяч шиїтських демонстрантів рухаються до центральної площі міста Манами у бік будівлі уряду Королівства Бахрейн.

В Бахрейні продовжуються протести

Опозиціонери мають намір влаштувати мітинг біля стін державної установи. Поліції і армії на вулицях міста не видно.

“Ми маємо намір загострити ситуацію, так як уряд до наших вимог прислухатися не збирається. Відставки трьох міністрів, яких напередодні король відправив у відставку, недостатньо. У відставку повинен піти весь кабінет міністрів”, – заявив РІА Новини активіст опозиції Аббас Бахрамі.

Король Бахрейну Хамад бен Іса аль-Халіфа в п’ятницю відправив у відставку трьох міністрів, “які спровокували кризу” в країні, повідомив телеканал “Аль-Джазіра”. Інші деталі не повідомляються.

“Сьогодні ми будемо мітингувати біля будівлі уряду кілька годин, але якщо до нас знову не прислухаються, акції будуть тривати постійно і будуть займати набагато більше часу”, – заявив опозиціонер.

Масові акції протесту з вимогою політичних реформ, відставки уряду і “встановлення справжньої конституційної монархії” тривають у Бахрейні з 14 лютого на тлі антиурядових заворушень, що охопили низку країн регіону, в числі яких Туніс, Єгипет, Ємен і Лівія.

Протестуючі, більшість з яких мусульмани-шиїти, що становлять 75% населення Бахрейну, вимагають більших прав і впливу в країні, якою керують мусульмани-суніти.

Влада спробувала покінчити з протестами за допомогою сили. У зіткненнях з поліцією загинули шість чоловік, сотні отримали поранення. До столиці королівства були введені війська, а перлинну площу блокували танки. Потім правляча династія несподівано змінила тактику. Наслідний принц Бахрейну Сальман бен Хамад аль-Халіфа наказав військовим покинути житлові квартали столиці і закликав до діалогу з шиїтським громадою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.