Новини України. 11 лютого. Пастирське служіння Любомира Гузара вийшло за межі Церкви, вважає Юлія Тимошенко. Водночас Володимир Литвин назвав екс-главу УГКЦ моральною людиною.

Юлія Тимошенко Любомир Гузар
Тимошенко подякувала Любомиру Гузару

“Зі світлим смутком дізналася про Ваше відповідальне рішення зректися від уряду Верховного архієпископа Української греко-католицької церкви”, – йдеться в повідомлення на персональному сайті Юлії Тимошенко.

“Більше десяти років Ви очолювали УГКЦ, відроджену після багатьох десятиліть гонінь. Ви стали першим її Предстоятелем, обраним після виходу Церкви з підпілля та утвердження незалежності України.

Ваше пастирське служіння вже давно вийшло за межі Церкви. Своїм мудрим батьківським словом Ви навертали українців до Господа, виховували у любові до Бога та Батьківщини. Я знаю, як дослухалися до Ваших порад у непрості години випробувань”, – відзначає прес-служба Юлії Тимошенко.

Лідер БЮТ подякувала Гузару за служіння Богу і Україні.

“Мене дуже вразило Ваше слово на прощальній прес-конференції у Києві про те, що нинішня влада продовжує помилки попередніх століть. Ви зазначили, що важливим завданням Церкви є збудити у громадян прагнення до єдності”, – відзначила Тимошенко.

Водночас спікер ВРУ Володимир Литвин вважає, що колишній голова Української Греко-Католицької Церкви кардинал Любомир Гузар на своїй посаді продемонстрував здатність налагодити діалог між церквою та владою, передають Українські новини.

“Мені здається, Гузар – це приклад людини, яка продовжує служити моралі, духовності, вірі, людям, і яка демонструє, як повинен здійснюватися діалог між владою та церквою”, – сказав спікер.

Нагадаємо, 10 лютого Гузар заявив, що між владою та церквами немає діалогу, додавши, що за цілий рік у нього не було жодної зустрічі з чиновниками, котрі мають серйозну владу.

Гузар подав у відставку з посади голови УГКЦ через похилий вік.

Він був предстоятелем церкви з 2001 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.