Новини технологій. 24 лютого. Вчені розробили портативний пристрій для діагностики раку, що використовує мобільний телефон для обробки результатів і постановки діагнозу, що дозволить скоротити час аналізу до однієї години, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Science Translational Medicine.

Вчені будуть визначати рак за допомогою мобільника

Пристрій, що являє собою мініатюрний ЯМР-томограф, на думку вчених може бути використано не тільки для експрес-постановки первинного діагнозу, але й для відстеження відгуку організму пацієнта на застосовуваний тип лікування, пише РИА Новости.

Дешевизна і простота пристрою повинні зробити його легко доступним і повсюдно застосовуваним методом рутинного аналізу на противагу сучасним методикам повної діагностики, проходження яких може коштувати тисячі доларів.

Автори розробки, група вчених під керівництвом Ральфа Вейследера (Ralph Weissleder) з Массачусетського загального госпіталю, використовували у своїй роботі принцип ядерного магнітного резонансу – специфічного відгуку хімічних молекул, поміщених в сильне магнітне поле, на електромагнітне випромінювання. Сучасні ЯМР-томографи, які застосовують в хімії для розпізнавання структури складних органічних молекул, мають розміри, порівнянні з розмірами невеликого кабінету, проте команді Вейследера вдалося зменшити томограф до розмірів мобільного пристрою.

Для цього вчені вдосконалили методику аналізу білкових молекул, які відбирають з тканин людини для аналізу на злоякісність пухлин, за допомогою магнітних наночастинок, які специфічно зв’язуються з раковими білковими молекулами. Таким чином, якщо ці білки присутні в тканинах, їх легко виявити на тлі безлічі інших біологічних молекул.

Автори статті показали, що розроблений метод діагностування раку не тільки перевершує за ціною сучасні методи біопсії (аналізу відібраної проби тканин у пацієнта за підозрою в злоякісності), але і дозволяє в ряді випадків більш надійно поставити діагноз.

В даний час учені планують провести додаткове тестування приладу за допомогою більш широкого набору ракових тканин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.