У сьогоднішньому номері Tagesspiegel опублікована стаття відомого німецького політолога і експерта з питань зовнішньої політики і політики безпеки Уве Хальбаха.

Домодєдово вибух
Автор статті забув вказати про нацистські нахили вихідців з кавказу в російських містах, а також про те, що на кавказців виділяється врази більше фінансів ніж на росіян

У своїй статті він піднімає тему теракту в московському аеропорту Домодєдово, а також його наслідків для Росії.

Політолог згадує про інші гучні теракти – вибухи в московському метро в березні 2010 року і підрив “Невського експреса” в листопаді 2009 – сліди яких також ведуть на Північний Кавказ. До цих пір, констатує він, “російські власті не знайшли адекватної відповіді” цим терактам.

Північний Кавказ перетворився у “внутрішній російський закордон”, мовиться далі в статті. Більшість етнічних росіян покинули регіон. Усередині країни вихідці з Кавказу все частіше стикаються з ксенофобією з боку російського населення.

“Між Росією і її кавказькою периферією зростає цивілізаційна дистанція. Мешканці Росії все більше дивляться на Кавказ як на чужорідне тіло в складі Російської Федерації“, – стверджує Хальбах.

Політолог перераховує різні чинники, які потягли за собою поширення насильства на Кавказі, серед яких він виділяє як ісламський тероризм, так і застосування надмірної сили правоохоронними органами, не забуваючи також про повсюдну корупцію і жахливе економічне становище регіону.

Модернізація, проголошена Російською Федерацією, наштовхується на Кавказі на “височенні бар’єри і найсильніший опір”. Нинішня стратегія Росії на Кавказі націлена на “викорінення політичних і соціально-економічних коренів насильства і нестабільності в регіоні, на ініціалізацію відповідних реформ”, але в тому, що ця політика дасть бажані результати, Хальбах сумнівається. Більш того, підсумовує він, “кривава розправа в аеропорту Домодєдово, мабуть, скоріше приведе до консервації і навіть поглиблення відчуженості” у відносинах між Росією і її кавказької території.

Джерело Tagesspiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.