Новини політики. 12 лютого. Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник у розмові прокоментував заяви тих фахівців, які передрікають вимирання української мови через 50 років, назвавши це “маніпулюванням науковими фактами”.

Табачник впевнений, що українська мова ще довго протягне

“Я не можу коментувати заяви, які я не читав, але якщо у світі існують мови, які не просто у сто, а в тисячі, десятки тисяч разів не такі поширені, як українська, вони існують століттями, то навряд чи можна говорити про те, що мова, якою користується кілька десятків мільйонів у місці компактного проживання і ще щонайменше кілька мільйонів у світі, перебуває під загрозою. Це маніпулювання науковими фактами”, – наголосив міністр.

Він також зазначив, що такі заяви є маніпуляцією з метою політизації цього питання. “Це маніпуляція з метою політизації ситуації, якогось залякування. Думаю, що вона не робить честі жодному науковцю, який говорить такі речі”, – наголосив урядовець.

“А щодо апокаліптичних прогнозів, то хочу сказати, що один із членів французької академії для того, щоб вразити глибиною своїх досліджень імператора Наполеона у 1804 році, доводив йому, що через 50 років у світі не буде жодного блондина і жодної блондинки. Наполеон, ясна річ, не мав змоги чекати 50 років, і той шарлатан від науки теж не збирався чекати 50 років. Він бовкнув і запам’ятався своєю дурістю. Минуло більш ніж 200 років, і, дякувати Богові, є і блондини, і руді, і шатени, але це не більше ніж аналогія”, – резюмував Табачник.

Джерело ІМК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.