Новини культури. 14 лютого. Сьогодні – День Валентина або День закоханих. Незважаючи на те, що легенда появи цього свята тісно пов’язана з церквою, а мученик III століття Св.Валентина є загальним святим для католиків і православних, священики святкувати цей день не радять.

Кохайте, бо ми того варті!

Представники Православної церкви вважають, що християнину не варто відзначати «день закоханих». «День святого Валентина» ні за своєю історією, ні за традиціями святкування не має нічого спільного ні зі святістю, ні з благочестям, ні з заповіданої Богом любов’ю», – йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті Української православної церкви Київського патріархату.

«Прикро, але як і в« Хеловін »- ніч перед католицьким торжеством Всіх святих, під церковним ім’ям люди відзначають язичницьке свято. У Римській імперії в цей день святкували Луперкалії, «Lupercalia» (від лат. Lupo – вовчиця, а також у значенні – блудниця, розпусниця). Святкові ігрища починалися біля підніжжя Палатінського пагорба, де, за легендою, вовчиця вигодувала засновників Рима – Ромула і Рема. Тут відбувалося жертвоприношення. Два оголених юнаки вбивали козу, після чого з її шкіри нарізалися тоненькі ремінці, які називалися «Фебруа» (звідси і латинська назва цього зимового місяця – «фебруара»). Далі юнаки оголеними бігали по місту і били дівчат та жінок смужками із сирої козячої шкіри. Жінки ж підставляли оголені плечі та груди, вважаючи, що удари зроблять їх коханими і бажаними, а в майбутньому подарують їм легкі роди та багато дітей. Святкування Луперкалій зазвичай закінчувалося «священною» розпустою. Ось таке «свято» вільних статевих стосунків і дійшло до наших днів під ім’ям «святого Валентина», пам’яттю якого під час після християнізації Риму прикрили його розпусну сутність», – наголошується в статті.

Що стосується Католицької церкви, то 14 лютого католики відзначають день святих Кирила і Мефодія, просвітителів слов’ян, покровителів Європи. Святкування Дня святого Валентина перейшло в розряд необов’язкових.

Католицька Церква не засуджує кохання й особливої уваги один до одного в день святого Валентина. «Але любов пов’язана з відповідальністю, і Церква закликає закоханих думати одне про одного не тільки в цей день», – заявив в генеральний секретар Конференції католицьких єпископів Росії священик Ігор Ковалевський.

Джерело Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.