Огляд преси. 3 лютого. Газета Sueddeutsche Zeitung коментує “несподіване рішення” президента Медведєва призначити експертизу вироку Михайлу Ходорковському.

Дмитро Медведєв

“Це схоже на можливий поворот або, у всякому разі, виглядає як підтвердження Заходу, що в Медведєві живе дух ліберала”, – пише автор статті Франк Нінгуйзен.

У цій “в загальному незначній події” відображається одна з основних проблем Росії: чи можна довіряти їй і її президентові.

“Адже ще пару днів тому Медведєв заявив про справу Ходорковського, що, як він сподівається, в правомірності висунутих проти підприємця звинувачень не доводиться сумніватися”.

Як нагадує газета, у минулому році Медведєв рішуче припинив будівництво автобану Москва-Санкт-Петербург, яке, однак, незабаром все-таки було продовжено.

“Радикальною була і зміна настрою відносно Білорусії: протягом декількох місяців Москва метала блискавки у бік Мінська, тепер же критикує ЄС за санкції, запроваджені ним у відповідь на білоруську політику батога”.

Медведєв все ще не поборов уявлення про себе як про швидше вітринного президента, ніж наймогутнішу людину в країні”, – стверджує автор. Росіянам, втім, це байдуже, оскільки вони й без того бачать у прем’єрі Володимирі Путіні головнулюдину в Росії.

Джерело Süddeutsche Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.