20 лютого. Через три роки після проголошення незалежності більшості косовських албанців не до свят: економічне становище залишається катастрофічним, а парламентські вибори, які пройшли 12 грудня 2010 року, були затьмарені масовими підтасовуваннями результатів голосування.

Беджет Паколлі
Беджет Паколлі

Незабаром після виборів Рада Європи опублікувала дві доповіді, в яких колишніх лідерів повстанської Визвольної армії Косово звинувачували у військових злочинах і торгівлі людськими органами.

“Самопроголошені герої визвольної війни, серед них і глава уряду Хашим Тачі, є сьогодні лідерами молодої балканської республіки. Підтримку вони знаходять у підприємців із сумнівною репутацією”, – пише Sueddeutsche Zeitung.

У результаті активних переговорів лідер Демократичної партії Косова Хашим Тачі домовився з лідером “Альянсу за нове Косово” Беджетом Паколлі про створення правлячої коаліції, поступившись йому посадою президента самопроголошеної держави.

Паколлі, який викликає неоднозначні оцінки і має швейцарський паспорт, з’явився на політичній арені Косово 3 роки тому. Він тоді “граючись потрапив до парламенту”, зауважує автор, вказуючи на те, що багато жителів Косово, живучи в непроглядних злиднях, сприйняли Паколлі як багатого дядечка – тим більше, що той не скупився на обіцянки.

Критики звинувачують його не тільки в тому, що він використовує свій політичний вплив для реалізації економічних інтересів, а й у тому, що він представляє собою “довгу руку Москви”.

Справа в тому, коментує баварське видання, що на початку 1990-х років він зробив запаморочливу кар’єру в Москві: його будівельна компанія Mabetex будувала фабрики і лікарні, готелі та адміністративні будівлі. Але популярність він здобув завдяки замовленням на реставраційні роботи в Кремлі.

Проте в 1999 році в справу втрутилася відома Карла Дель Понте, звинувативши Паколлі в дачі хабара тодішньому російському президентові Борису Єльцину. Пізніше женевське правосуддя звинуватило його у відмиванні грошей. Москва блокувала подальше розслідування.

За матеріалами Sueddeutsche Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.