Новини світу. 3 лютого. США. Щорічно кордон з США незаконно перетинають тисячі жителів Мексики. Стіна, зведена на рубежі двох держав, не рятує США від нелегальних мігрантів. У пошуках кращої долі вони знаходять можливість перебратися через огородження.

Стіна не рятує американців від нелегалів та наркотиків

Американо-мексиканська межа – це три з гаком тисячі кілометрів гір, пустель і тунелів. За останні кілька років вздовж деяких ділянок кордону з’явилася стіна. Її побудували, щоб тим самим зменшити потік контрабанди і нелегальних мігрантів в США. Але мексиканцям вона не перешкода. У пошуках кращої долі вони знаходять можливість перебратися через огорожі, використовуючи драбини.

“Стіна не поклала кінець потоку мігрантів, вона лише змусила їх переходити кордон у більш важких місцях. Раніше при переході кордону гинули кілька людей на рік, тепер близько чотирьохсот”, – пояснив глава добродійної організації Border Angels Енріке Моронес.

Він вважає мігрантів справжніми героями, що переходять кордон у прагненні забезпечити краще життя для своїх сімей. Звичайно, визнає Моронес, серед мексиканців дуже багато тих, у кого проблеми з законом (але його це не турбує – авт). Тому він разом з помічниками не лише роздає мігрантам воду і печиво, а й періодично приносить до кордону пляшки з водою, які розкладає разом з листівками, які інформують мігрантів про їхні права. Так він сподівається допомогти втікачам, яких закон змусив піти на ризик. Ще він кладе поруч з водою хрести – на згадку про тих, хто не зміг піти далеко.

“Важко затримувати тих, хто перейшов кордон у пошуках кращої долі, але ми часто стикаємося з тими, хто не раз порушував закони США. Близько 60 відсотків людей вже робили різні злочини у США“, – сказав РІА Новини агент охорони кордонів Джером Конлін.

Прикордонники зізнаються, що не мають у своєму розпорядженні достатніх ресурсів для боротьби з нелегалами: стіну легко перелізти, черговий не може впоратися з великими групами мігрантів, а поки він покличе підмогу, втікачі встигають втекти. Морський кордон між Тіхуаною і Каліфорнією і зовсім легко переплисти: прикордонники самі розповідають, що мігранти часто пропливають навколо стіни або переганяють навколо неї дошки для серфінгу, навантажені наркотиками.

Невелике “перемир’я” наступає у вихідні. По суботах і неділях прикордонслужби дозволяють знаходяться на території США мексиканцям підходити до кордону, щоб поспілкуватися з рідними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.