Новини світу. 6 лютого. США витрачають на підтримку своїх військ в Афганістані близько 100 мільярдів доларів на рік.

Хамід Карзай
Карзай: Афганістан прагне до хороших стосунків з Пакистаном

Про це повідомив у неділю президент Афганістану Хамід Карзай, виступаючи на 47-й Мюнхенській конференції з безпеки.

При цьому він підкреслив, що на підтримку власних сил безпеки Афганістану витрачається близько 8 мільярдів доларів на рік. Карзай зазначив, що завдяки спільним зусиллям міжнародних і власних сил безпеки вдається успішно протистояти “Аль-Каїді”. Однак він визнав, що до повної перемоги над сепаратистами ще далеко.

Карзай підкреслив, що Афганістан – одна з найбідніших країн світу і має потребу в інвестиціях, які дозволять жителям отримати стимул до мирного й гідного життя.

“Ми також просимо допомоги в підготовці держслужбовців, сучасних і освічених”, – додав він.

Президент Афганістану переконаний, що за наявності інвестицій та грамотного управління Афганістан, завдяки своєму розташуванню, може стати великим регіональним транспортним центром.

Що стосується боротьби з наркотрафіком, Карзай вважає, що сільське господарство країни потребує кардинальних змінах.

Афганістан виступає за встановлення добросусідських і братерських відносин з Пакистаном, – продовжив він. – Це мають бути відносини як між Францією і Німеччиною. І ми багато робимо для встановлення таких відносин”.

Карзай також висловив зацікавленість у примирення і відновлення діалогу з талібами, не пов’язаними з “Аль-Каїдою”. Президент Афганістану подякував Німеччині за готовність провести в кінці року в Бонні конференцію.

“На ній ми докладно проаналізуємо 2011 рік та розробимо план дій на 2012, 2013 та наступні роки”, – сказав Хамід Карзай.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.