Новини економіки. 16 лютого. США. США підтвердили намір надати Україні фінансову і технічну допомогу на суму 50 мільйонів доларів на ядерну безпеку та програми, пов’язані з використанням мирного атома, говориться в спільній заяві за підсумками третьої зустрічі українсько-американської комісії зі стратегічного партнерства.

Клінтон і Грищенко

“Держсекретар Хілларі Клінтон і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко на зустрічі у Вашингтоні підтвердили зобов’язання обох сторін щодо забезпечення безпеки ядерних матеріалів, розширення співробітництва в галузі ядерної безпеки та нерозповсюдження … Українська сторона підтвердила дані на ядерному саміті в 2010 році зобов’язання вивезти зі своєї території залишки високозбагаченого урану до 2012 року. США, у свою чергу, підтвердили, що продовжать надавати фінансову і технічну допомогу Україні в обсязі приблизно 50 мільйонів доларів до 2012 року, включаючи фінансування та сприяння у спорудження інфраструктури …, необхідної для розвитку співробітництва в області мирного атома”, – йдеться в заяві, поширеній у вівторок увечері держдепартаментом.

На саміті з ядерної безпеки навесні 2010 року президент України Віктор Янукович пообіцяв до 2012 року передати весь збагачений уран в російські сховища, а українські ядерні розробки сконцентрувати на енергетиці та медицині. США пообіцяли профінансувати цю ініціативу українського президента.

У заяві також відзначається, що крім підписання угод по сланцевому газу та боротьбі з торгівлею людьми, сторони досягли значного прогресу з питань знищення ракетного палива і тактичних ракет радянського виробництва.

Клінтон і Грищенко також підкреслили, що ключовою складовою стратегічного діалогу двох країн залишається енергетична безпека … Обидві сторони заявили про підтримку прозорого енергетичного ринку в Україні. США підтримують дії України по реструктуризації газового сектора та створення в країні можливостей для інвестицій в газотранспортну систему” , – йдеться в заяві.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.