Новини світу. 4 лютого. Адміністрація президента США і члени уряду Єгипту розробляють план відходу у відставку Хосні Мубарака, пише американська газета The New York Times з посиланням на високопоставлених представників Держдепартаменту та арабських дипломатів.

Хосні Мубарак
США обдумує відставку Мубарака

За даними видання, обговорюється варіант, за яким Мубарак негайно оголошує про відхід у відставку, а влада в країні передається перехідному уряду на чолі з віце-президентом Омаром Сулейманом, підтримку якому надає армія Єгипту.

Передбачається, що перехідний уряд відразу ж приступить до проведення в країні конституційної реформи і вдосконалення виборчого законодавства з метою забезпечення проведення у вересні 2011 року вільних і чесних виборів. Планується, що в перехідний уряд увійдуть представники всіх політичних сил країни, в тому числі, і члени ісламістського руху “Брати-мусульмани”, діяльність якого в Єгипті зараз заборонена.

Перспективи втілення цього плану в життя поки залишаються туманними, пише The New York Times. Ні від Омара Сулеймана, ні від кого-небудь з вищого військового командування Єгипту поки не надходило ніяких сигналів, які свідчать про те, що вони готові піти проти Мубарка, який відмовляється йти у відставку до проведення намічених на вересень виборів. Крім того, повідомив виданню представник адміністрації президента США, ситуація в Єгипті зараз така, що навіть у разі негайної відставки Мубарака заворушення в країні не припиняться.

Один з високопоставлених членів уряду Єгипту, якого газета попросила прокоментувати можливість створення перехідного уряду на чолі з Сулейманом, нагадав, що чинна в країні конституція забороняє передачу влади від президента віце-президенту. За законами Єгипту, у разі відходу президента у відставку, повноваження передаються спікеру парламенту.

“Це технічна відповідь на ваше запитання. – Сказав співрозмовник видання. – А політична відповідь нехай вони займаються своїми справами”.

Представник Білого дому Томмі Вайтор (Tommy Vietor) в інтерв’ю Agence France-Presse коментувати публікацію в The New York Times відмовився. При цьому Вайтор заявив, що президент США впевнений в тому, що для Єгипту настав час мирної та законної передачі влади.

“Ми обговорюємо з єгипетською стороною багато варіантів проведення цього процесу, проте вибір повинен бути зроблений тільки народом Єгипту“, – сказав він.

Хосні Мубарак, у свою чергу, в інтерв’ю телеканалу ABC, показаному в ефірі 3 лютого, в черговий раз заявив, що не піде у відставку до виборів. За словами президента Єгипту, він “ситий по горло” владою, однак вважає, що в разі його негайного відходу з поста президента країна “зануриться в хаос”. Мубарак також сказав, що глибоко засмучений зіткненнями між його прихильниками і супротивниками, що відбулися в Каїрі. При цьому провину за те, що трапилося Мубарак поклав на рух “Брати-мусульмани”.

Інтерв’ю телеканалу ABC президент Єгипту дав напередодні “Дня проводів” – наміченої на 4 лютого масової маніфестації в Каїрі, учасники якої мають намір домогтися негайної відставки Хосні Мубарка.

За матеріалами Лента.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.