Новини політики. 28 лютого. Кабінет міністрів призначив Валерія Солдатенка директором Українського інституту національної пам’яті, а музей Голодомору віддав Мінкульту.

Валерій-Солдатенко

Розпорядження про призначення Солдатенка – документ №146 від 14 лютого – з’явилося на сайті уряду.

Як відомо президент України Віктор Янукович 9 грудня 2010 року ліквідував Український інститут національної пам’яті, який мав статус президентської структури, а 23 лютого 2011 року звільнив Валерія Солдатенка з посади голови цього інституту.

12 січня 2011 року Кабінет міністрів своєю постановою створив Український інститут національної пам’яті як науково-дослідну установу, що перебуває в управлінні уряду.
Одним із зазначених на урядовому порталі основних завдань “нового” УІНП є виконання державних програм фундаментальних і науково-практичних досліджень проблем національної пам’яті українського народу, її впливу на формування громадського суспільства, української нації.

Планується, що УІНП також здійснюватиме наукові та науково-практичні дослідження державотворчих традицій українського народу, його боротьби за свободу та соборність України, вивчатиме трагічні події в історії народів України та участь у заходах з увічнення пам’яті їх жертв, а також братиме участь у науково-просвітницькій роботі, освітянській діяльності, пов’язаній з проблемами національної пам’яті українського народу.

Також на сайті уряду з’явилося повідомлення, що “у зв’язку з ліквідацією УІНП та з метою створення належних умов для функціонування” національні історико-меморіальні заповідники “Бабин Яр” та “Биківнянські могили” і національний музей “Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні” передаються у сферу управління Міністерства культури.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.