Новини світу. 7 лютого. У Верховному суді Великобританії в понеділок стартують слухання у справі засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа.

Лондонський суд сьогодні починає слухання у справі Ассанджа

Буде вирішуватися питання про його екстрадицію до Швеції, де йому пред’явлені звинувачення в двох зґвалтуваннях.

Зараз Ассанж, здається, налаштований цілком оптимістично і повертатися до в’язниці – британської або шведської – не має наміру.

“Мені довелося відсидіти якийсь час у підвалі цієї вікторіанської в’язниці, і я зрозумів, що відчувають люди, засуджені до довічного ув’язнення в одиночній камері. Звичайно, тепер мені приємно знову дихати свіжим повітрям Лондона“, – заявив він.

Шведські слідчі тим часом визнають: навіть якщо Сполучене Королівство видасть засновника Wikileaks, доказів проти нього буде недостатньо. Днями в Інтернет просочилися подробиці кримінальної справи Ассанжа. Судячи за цими матеріалами, поліція вважає свідчення “потерпілих” “непослідовними” і “підкреслено упередженими”. Так що шансів опинитися в стокгольмської в’язниці у Ассанжа, мабуть, не так вже й багато.

А його подальша доля, як сказали в прокуратурі, залежить не від Швеції. І, тим більше, не від Сполучених Штатів, які особливо зацікавлені в екстрадиції і хочуть судити Джуліана Ассанжа на своїй території у відповідності зі своїм законодавством.

“Ми не можемо просто так зробити те, що хочемо, або те, чого хочуть у США. Нам, перш за все, потрібно отримати схвалення Великобританії – і тільки потім вирішувати, передамо ми Ассанджа американському слідству”, – підкреслив глава слідчого комітету прокуратури Швеції Нільс Реккі, передають Вести.

Прем’єр-міністр Швеції Фредрік Рейнфельдт, у свою чергу, заявив, що його уряд справою Ассанджа займатися не буде.

“Цим займеться суд. Треба розуміти, що ми видамо Джуліана Ассанжа американській владі, тільки якщо йому пред’являть звинувачення в таких злочинах, за які чекає смертна кара. Ассандж, як ми знаємо, ні в чому подібному не винен”, – сказав Рейнфельдт.

Тим не менш прибічники Джуліана Ассанжа не схильні довіряти шведському суду. Як, втім, і владі. Вони впевнені, що зі Швеції негайно піде екстрадиція до США, де Ассанджа можуть очікувати найсуворіші заходи покарання.

Попередні слухання у справі творця скандального Wikileakes незмінно супроводжувалися масштабними акціями протесту і в Європі, і на батьківщині Ассанжа – в Австралії.

В Лондоні біля будівлі суду очікуються мітинги на захист Джуліана Ассанжа. Принаймні, його прихильники вже пообіцяли, що просто так вони свого кумира британському, шведському чи американському правосуддю не віддадуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.