Новини світу. 14 лютого. Палестина. Прем’єр-міністр Палестинської національної адміністрації (ПНА) Салам Файяд в понеділок відправить уряд у відставку, після чого озвучить новий склад кабінету міністрів, повідомляє агентство Франс Прес з посиланням на джерела в уряді автономії.

Салам Файяд

За даними одного з джерел, слова якого наводить агентство Рейтер, перестановка в уряді буде масовою, і свої портфелі зуміють утримати тільки кілька міністрів.

На даний момент з 24 міністрів в уряді Палестини працюють лише 16 чоловік. Два міністри раніше подали у відставку, а 6 міністрів знаходяться на території сектора Газа і не мають можливості звідти вибратися. У відношенні працюючих членів уряду часто звучать звинувачення в некомпетентності, відзначає Рейтер.

За відомостями агентства, кардинальної реорганізації кабінету міністрів уже давно домагався як сам Файяд, так і представники ФАТХу. Прийдешні можливі відставки відбудуться на тлі антиурядових хвилювань в Єгипті, Тунісі і Йорданії.

Організація визволення Палестини (ООП) напередодні вирішила до вересня 2011 року провести вибори лідера і парламенту ПНА, проте рух ХАМАС, який контролює сектор Газа з 2007 року, у ніч на неділю заявив про відмову взяти участь у цих виборах.

Майже два роки тому закінчилися повноваження глави ПНА Махмуда Аббаса, рік минув з закінчення терміну повноважень парламенту автономії, в якій за підсумками виборів 2006 року ісламісти з ХАМАС зайняли більшість місць.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.