Новини технологій. 8 лютого. Москва. Сьогодні у всьому світі відзначається Міжнародний день безпечного Інтернету.

Хто зна, що він там побачив...

У Москві на об’єднаному форумі експерти, законодавці, науковці та представники провідних російських і міжнародних компаній-провайдерів обговорять тему безпеки дітей у всесвітній павутині.

Соціальні мережі, Skype і сайти для підготовки навчальних доповідей. 10-річна Аня називає себе активним користувачем. При цьому школярка визнає, що Інтернет для дітей – штука небезпечна. Одного разу самій довелося по-справжньому злякатися. Віртуальна подружка Юля опинилася в реальності дорослим чоловіком.

“Я з нею якраз листуюся. І ввечері до мене телефонує на домашній хтось. Мама підняла трубку, а там – чоловічий голос. А Юля мені пише:

” Тобі хто-небудь на домашній дзвонив? “, – Розповідає Ганна Чанглі, школярка .

Відповідно до досліджень, з незнайомцями в мережі хоча б раз спілкувалася половина російських школярів. Майже кожен з них не проти продовжити знайомство в реальності. Для порівняння, у Європі таких цікавих тільки 10 відсотків.

Щоб з’ясувати, наскільки складно познайомитися з дитиною в мережі, проведемо експеримент. Нові знайомства будемо заводити, видаючи себе за школяра Петра з Костроми.

Всього за годину нам вдалося з’ясувати 11 номерів телефонів, стільки ж домашніх адрес. А одна довірлива школярка розповіла, де працюють її батьки і навіть коли бувають вдома. Зловмисники можуть вивідати у дітей все, що завгодно, а потім використовувати цю інформацію в своїх цілях.

Російські діти в Інтернеті проводять в середньому близько 23 годин на тиждень. Найчастіше школярі відвідують соціальні мережі: саме там, в основному, вони і стикаються з небезпеками. Кожен третій натикається на порнопродукцію, кожен п’ятий стає жертвою кібербуллінга – образ і приниження в мережі. Причому нерідко школярі страждають від однолітків.

“Діти не тільки об’єкти кібербулінга, а й суб’єкти. Чверть наших респондентів зізналися, що за останній рік когось принижували або ображали в інтернеті”, – пояснює Галина Солдатова, директор фонду розвитку Інтернету, доктор психологічних наук.

Ще шахрайство, сайти з пропагандою насильства, екстремістські ресурси. Все це загрожує дитячій психіці. Але російські батьки навіть не підозрюють про такі ризики. Занадто мало дорослі в Росії знають про мережу.

“У нашому дослідженні ми ставили питання, чи знаєте ви про Інтернет більше, ніж ваші батьки і половина дітей відповіла:”так, звичайно”. В Європі таких відповідей було тільки 14 відсотків”, – говорить Галина Солдатова.

Деякі батьки знайшли вихід – мережеві засоби контролю. Функції, які обмежують доступ дітей до деяких сайтів, є майже у всіх операційних системах і антивірусних програмах.

“Ми пропонуємо на вибір 12 або 16 категорій. Батьки можуть в залежності від віку дитини обмежити доступ до різних категорій сайтів – до порно, екстрімістських сайтів, Інтернет-магазинів, в яких дитина може закупитися з кредитною карткою батьків”, – говорить Андрій Нікішин, директор Лабораторії хмарних і тематичних технологій “Лабораторії Касперського”.

Фільтри відсікають 95 відсотків небажаного контенту. Щоправда, тільки у випадку, якщо дитина не занадто просунутий користувач. Деякі школярі вже навчилися такі технології обходити. Можливостей для експериментів достатньо: 80 відсотків російських дітей виходять в Інтернет, залишаючись один на один з комп’ютером, без всякого нагляду батьків.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.