Новини України. 21 лютого. Поклади сланцевого газу, які сподівається знайти і освоїти Україна, не допоможуть їй знизити залежність від Росії.

газ
Сланцевий газ не врятує Україну від залежності від Росії

Про це заявив начальник управління структурування контрактів та ціноутворення ТОВ «Газпром експорт» Сергій Комлєв у ході “круглого столу” “Актуальні проблеми європейської енергетики”.

Комлєв зазначив, що не варто сподіватися на те, що сланцевий газ стане “паличкою виручалочкою” для звільнення Україну від газової залежності від Росії.

Він нагадав, що озвучена оцінка запасів сланцевого газу в Україні у 2 трильйони кубометрів – це технічні запаси, а не доведені.

“Але на громадську думку це вже зробило певну приголомшуючу дію”, – зазначив він.

Він сказав, що в даний час собівартість сланцевого газу складає більше 200 доларів за тисячу кубометрів або 6 доларів за мільйон BTU. Проте ціни на Henry Hub зараз становлять не більше 4 доларів за мільйон BTU або 160 доларів за тисячу кубометрів.

На думку Комлєва, в цих умовах компанії з видобутку сланцевого газу виживають за рахунок хеджування – вони заздалегідь підстрахувалися від падіння ціни нижче 6-7 за мільйон BTU.

«Однак аналіз звітності видобувних компаній, а також ситуації на форвардному ринку показує, що все менше компаній мають можливість користуватися цим інструментом», – резюмував він.

Нагадаємо, в США видобувається близько 50 мільярдів кубічних метрів сланцевого газу, тобто менше 10% від загального видобутку газу. В Україні сланцевий газ не видобувається, і про його запаси поки нічого не відомо.

Водночас регулярно появляються повідомлення про гігантські запаси сланцевого газу в Україні. Також заявляється, що участь у проектах видобутку газу можуть взяти такі відомі компанії, як Shell і Chevron.

За матеріалами еПравда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.