Новини економіки. 16 лютого. На початку лютого почали з’являтися повідомлення про дефіцит борошна в Україні – як у магазинах, так і у пекарів.

Політики уже обіцяли, що гречка не подорожчає

Українські споживачі вже знають: будь-який дефіцит – це сигнал до прийдешнього підвищення цін на продукт. Вже з’явилися прогнози, що борошно в найближчі місяці подорожчає на 50%, – пише «Газета по-киевски». Уряд поки заспокоює і повідомляє, що обсяги виробництва борошна і ціну утримає додатковими поставками з «засіків батьківщини» – Аграрного фонду. Але гравці ринку стверджують, що цих заходів недостатньо, і ціна на борошно і хліб неминуче зросте.

Борошномельні підприємства вже скоротили виробництво борошна. Причиною різкого зниження обсягів стала неможливість працювати «в плюс» в умовах адміністративного обмеження цін і подорожчання зерна. Компанії не мають можливості підвищити ціни на свій товар з-за жорсткого держрегулювання, а в той же час ціни на зернові виросли в порівнянні з розцінками осені 2010 року.

«Борошняну проблему» посилює і позиція виробників зерна. Частина сільгоспвиробників вже продала зерно, щоб залучити кошти на посівні роботи, а інші компанії стали притримувати зернові напередодні традиційного весняного піку цін.

Борошно в магазинах ще продається вільно, але пекарі вже почали зазнавати труднощів із закупівлею борошна. Наприклад, в компанії «Київхліб» обсяг закупленої борошна зменшився, тому що у «Київмлина» виникли труднощі з покупкою зерна.

Покрити тимчасовий дефіцит борошна на ринку можна поставками з агарного фонду. Однак, за даними учасників ринку, ці поставки в 2011 році застопорилися.

У той же час, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, відповідаючи на тривожні повідомлення про «борошняний дефіцит», запевнив, що в Україні немає проблем з борошном.

“Те, що борошно зникло – я не знаю, і не думаю, що воно зникло. Аграрний фонд буквально вчора виділив 25 тис. тонн борошна, і виділяє за графіком, і проблем із зерном і з борошном саме ні в аграрному фонді, ні на ринку немає, і не повинно бути, – заявив Присяжнюк.

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.