Новини здоров’я. 1 лютого. Вчені довели, що прості аеробні вправи – піші прогулянки – благотворно позначаються на роботі головного мозку літніх людей, допомагаючи уникнути погіршення пам’яті, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Рухайтеся більше і буде вам щастя

Автори статті, що відзначили збільшення в розмірах однієї з ключових часток головного мозку – гіпокампу – приймає участь у формуванні та закріпленні довгострокової пам’яті про становище об’єктів, людей, подіій та інших речей, підкреслюють, що такий метод поліпшення роботи головного мозку доступний всім.

Гіпокамп з віком зменшується приблизно на 1-2 відсотка в рік, що призводить до зменшення кількості зв’язків між нервовими клітинами в цій частці мозку, зниження інтенсивності їх взаємодії, і, як наслідок, погіршення пам’яті.

У своїй експериментальній роботі група вчених під керівництвом Артура Крамера (Arthur Kramer) з Іллінойського університету в Урбані-Шампейн, США, протестувала дві групи з 120 здорових добровольців, які ведуть, переважно, сидячий спосіб життя з причини похилого віку. Одна половина добровольців віком від 50 до 80 років протягом року здійснювала регулярні піші прогулянки, тоді як друга вела звичний для них малорухливий спосіб життя, здійснюючи лише вправи по розтяжці м’язів та підвищення тонусу.

До кінця року спостережень вчені відзначили не тільки збільшення гіпокампу у людей, що здійснювали регулярні прогулянки, на противагу його зменшення у другої групи, але і збільшення вироблення так званого нейротрофічного чинника головного мозку – білка, що стимулює і підтримує розвиток нейронів. Крім того, у літніх людей, що здійснювали регулярні 40-хвилинні прогулянки, було відзначено поліпшення просторової пам’яті.

Вчені вважають, що більш інтенсивні фізичні вправи можуть приводити і до більш вираженого доброчинного впливу на мозок.

“Ці наукові дані, важливі з теоретичної точки зору, показують, що аеробні вправи дозволяють ефективно звернути зменшення гіпокампу в дорослому і похилому віці, що супроводжується поліпшенням роботи пам’яті”, – пишуть автори у своїй статті.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.