Новини України. 17 лютого. Синод єпископів Української греко-католицької церкви почне вибори нового голови УГКЦ 21 березня в реколекційному центрі імені патріарха Йосипа Сліпого в селищі Брюховичі (Львівська міськрада).

Любомир Гузар
В березні оберуть заміну Любомиру Гузару

Про це на прес-конференції повідомив керівник департаменту інформації УГКЦ Ігор Яців.

З його слів, відповідне рішення було затверджено декретом УГКЦ від 11 лютого.

Для участі в Синоді буде скликано 50 єпископів УГКЦ, кожний з яких може бути обраний і має право голосу.

Зі слів адміністратора УГКЦ Владики Ігоря (Возняка), планується, що 18 березня єпископи прибудуть до Львова, 19 березня вони проведуть зустріч і обговорення, 20 березня буде молитовним днем, з 21 по 24 березня буде проходити Синод і безпосередньо вибори нового голови УГКЦ.

Яців додав, що 25 березня при запланованому проходженні виборів можна буде очікувати затвердження нового предстоятеля УГКЦ Папою Римським Бенедиктом XVI.

26 березня планується переїзд керівництва УГКЦ до Києва, а 27 березня – зведення нового голови УГКЦ на престол.

Зі слів керівника правового відділу патріаршої курії Віталія Токаря, для того, щоб засідання Синоду вважалося повноважним, необхідно, щоб на ньому були присутні 2/3 єпископів, які зобов’язані на нього приїхати (з 50 дійсних членів Синоду 15 – єпископи-емерити, які не зобов’язані бути присутнім на Синоді).

Для обрання нового голови УГКЦ необхідно, щоб його кандидатуру підтримали 2/3 присутніх єпископів.

Якщо протягом 12 голосувань цього не станеться, то протягом наступних 3 голосувань достатньо буде 50% голосів.

Якщо ж і на цих голосуваннях більшості не одержить жодна кандидатура, то на наступні залишаться лише 2 кандидатури, які мали найбільшу підтримку, і одного з кандидатів буде обрано.

Після того, як кандидата виберуть головою УГКЦ, він буде мати 2 дні на роздуми, чи згідний він зайняти цю посаду, і у разі згоди повинен буде направити лист Папі Римському для затвердження результату виборів. Якщо ж обраний не погодиться стати главою УГКЦ, то будуть проводитися нові вибори.

Голосування буде проводитися в закритому режимі, і його учасники не повинні будуть спілкуватися в цей час із зовнішнім світом.

Як відомо, 10 лютого кардинал Любомир Гузар заявив, що подав у відставку з посади голови Української греко-католицької церкви.

77-річний Гузар був кардиналом-предстоятелем УГКЦ з 2001 року, змінивши на цій посаді Мирослава Любачівського.

Джерело Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.