Новини світу. 13 лютого. Громадяни Швейцарії на загальнонаціональному референдумі в неділю проголосували проти посилення контролю за вогнепальною зброєю.

Швейцарці проголосували проти зміни чинних правил зберігання зброї

Згідно з остаточними підсумками голосування, проти винесеної на референдум ініціативи проголосувало більшість кантонів країни, пропозиція не прийнято.

За даними впливового дослідницького центру Gfs.bern, 57% учасників референдуму висловилися “проти”. “За” проголосували тільки жителі декількох франкомовних кантонів.

У Швейцарії чоловіки, які пройшли обов’язкову військову підготовку, аж до 50 років вважаються резервістами і щорічно проходять військові збори. При цьому зброю вони зберігають у себе вдома, а після закінчення термінів служби є можливість залишити її в себе.

Винесена на референдум ініціатива пропонувала зробити обов’язковим зберігання армійської зброї у спеціальних арсеналах і створити національний регістр вогнепальної зброї.

Прихильники посилення контролю за зброєю переконані, що зміна діючих порядків знизить рівень злочинності та насильства в країні (за їхніми даними, зберігання зброї будинку щорічно провокує близько 300 вбивств і самогубств). Противники вважають, що жорсткі заходи підривають основи армії Швейцарії, де з часів Другої світової війни військовослужбовцям та колишнім військовим дозволяється зберігати зброю у себе вдома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.