Новини світу. 25 лютого. Влада Швейцарії прийняла рішення заморозити активи лідера Лівії Муаммара Каддафі.

Швейцарія заморозила рахунки Каддафі

Згідно із заявою швейцарського міністерства закордонних справ, це рішення пов’язане з важкою ситуацією, що склалася в південно-африканського державі, повідомляє Associated Press.

Це не перше рішення подібне рішення, прийняте урядом Швейцарії щодо лідерів країн Північної Африки, які охоплені революціями. Так, 11 лютого 2011р. були заблоковані рахунки президента Єгипту Хосні Мубарака і членів його сім’ї.

Аналогічні заходи застосовані і до поваленого президента Тунісу Зіну ель-Абідіну Бен Алі і його дружини. Тим не менш, при втечі з країни колишньому главі держави вдалося забрати з собою 1,5 тонни золота на 45 мільйонів євро з Центрального банку.

Відзначимо, що світова спільнота вкрай негативно сприймає дії, що вживаються Каддафі для придушення антиурядових виступів у Лівії. Надходили, зокрема, повідомлення про те, що лівійська авіація завдавала бомбових ударів по об’єктах, які опинилися в руках повстанців. Проти насильства в Лівії вже висловилися представники ООН, а США і Франція виступили з пропозицію ввести санкції щодо арабської держави.

Загострення ситуації в Лівії відбулося після державного перевороту в Єгипті, коли пішов у відставку президент країни Хосні Мубарак. У Лівії 15 лютого почалися масові заворушення, що охопили такі найважливіші міста на сході країни, як Бенгазі і Ель-Байда. 20 лютого антиурядові виступи докотилися до лівійської столиці Тріполі. Згідно з даними різних джерел, під час зіткнень демонстрантів з владою в Лівії загинули від 300 до 1 тис. осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.