Новини світу. 1 лютого. Швеція. Шведський уряд планує розробити доповідь про дискримінації щодо циганської меншини в Швеції.

Скільки цигана не виховуй, він всеодно залишиться циганом

Мова не йде про актуальний стан циган, а тільки про його історичний аспект. З цієї причини рішення про розробку доповіді викликає у громадян змішані почуття.

У цій доповіді йтиметься, передусім, про примусову стерилізацію та про відмову від надання виборчого права. Як стверджує міністр інтеграції Ерік Улленхад, всі установи, відповідальні за ці ганебні дії, будуть перераховані в доповіді. Проте мова не йде про компенсаційні виплати за дискримінаційні дії.

Ця ідея не була зустрінута з ентузіазмом серед організацій, що займаються питаннями циган. Приміром, Розіта Гронформ, президент асоціації, що діє на захист жінок-циганок, вважає, що достатня кількість проблем існує тут і сьогодні, і що немає сенсу займатися тим, що було раніше. Вона також сумнівається в тому, що самі цигани зацікавлені в цій ініціативі.

Основним недоліком проекту є відсутність інформації про нинішню ситуацію проживання циган у Швеції. Також в проекті не буде будь-яких пропозицій щодо вирішення проблем, що стоять перед меншістю в області інтеграції.

Джерело ПН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.