Новини культури. 10 лютого. Відомий український письменник Василь Шкляр виступає за відокремлення Криму і Донбасу від України.

Василь Шкляр

На думку Шкляра, яку він висловив в інтерв’ю, якщо Крим і Донбас відокремляться від України, то країна стане менша територіально, але це буде повноцінна держава.

“Це я називаю філософією розпачу. Я ці думки висловлював ще на початку 90-х. Зараз їх ще раз артикулював Андрухович і здійнявся великий гамір”, – сказав письменник.

“Можливо, популяризувати цю думку не варто, але філософія розпачу продиктована об’єктивними речами. Якщо провести кордон відповідно до результатів президентських виборів, то Україна була б менша територіально, але це була б повноцінна держава. Тут навіть розмов би не вели про те, скільки залишилося жити українській мові…” – продовжив він.

“Так, давайте погодимося, Крим ніколи історично не був українською територією, і якщо нація хвора і не може перетравити, освоїти цю територію, то її краще позбутися. Це все одно, коли в людини гангрена ноги, і щоб усе тіло не захворіло, – її просто відрізають”, – запропонував Шкляр.

“Колись до маленької Литви хотіли приєднати Калінінградську область. Уявіть собі Литву і величезну область. Литовці відмовилися, вони кістьми готові були лягти, аби їм не збільшували територію. Вони знали, що це загроза їхній литовськості. Тому не треба жити мріями “від Сяну до Дону”. Якщо ці “неукраїнські” регіони від’єднаються, то Росія вже ніколи не буде становити серйозної загрози Україні“, – підсумував Шкляр.

Нагадаємо, раніше з ідеєю відокремити Крим і Донбас виступив український письменник Юрій Андрухович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.