Новини світу. 6 лютого. Президент Грузії Михайло Саакашвілі стверджує, що керівництво його країни готове зробити все можливе для того, щоб зняти напруженість у відносинах з Росією, але Москва на це йти не хоче.

Михайло Саакашвілі
Михайло Саакашвілі

“На жаль, шляхом нарощування військового потенціалу на окупованих територіях російське керівництво відмовляється від нашого заклику”, – сказав Саакашвілі в неділю, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки.

За словами Саакашвілі, грузинське керівництво докладає серйозних зусиль для налагодження відносин з населенням Абхазії і Південної Осетії.

“Що стосується незаконно окупованих територій, то ми вживаємо стратегічно всебічну взаємодію з населенням”, – заявив він.

За твердженням Президента Грузії, він приїхав до Мюнхена для того, щоб ще раз повторити свій заклик до миру.

При цьому він закликав зарубіжних колег до посередництва в переговорах з російським керівництвом.

“Європейська і американська участь у грузинських справах дуже важлива для того, щоб повернути за стіл переговорів тих, хто до цих пір дотримується доктрини військової переваги”, – заявив Михайло Саакашвілі.

За його словами, Росія продовжує “нарощування військового потенціалу на окупованих територіях”, а на території колишнього СРСР “лідери колишньої імперії” як і раніше проводять політику “розділяй і володарюй”.

“Ми повинні відмовитися від уявлень про те, що так звані заморожені конфлікти можна вирішити тільки шляхом застосування сили”, – відзначив президент Грузії, додавши, що на карту поставлено “майбутнє вільної та неподільної Європи”.

Відносини Москви і Тбілісі серйозно погіршилися після приходу Саакашвілі до влади сім років тому. Кульмінацією кризи у відносинах двох країн став серпень 2008 року, коли Росія розпочала війну з Грузією на Кавказі.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.