Новини медицини. 19 лютого. Багатьом відомо, що перш, ніж приступати до бігу, необхідно зробити розтяжку: це захищає від можливих травм.

ходьба, біг
Вчені все-таки радять розминатися перед бігом

Але згідно з новим дослідженням, розтяжка – не гарантія того, що спортсменові вдасться уникнути травми під час тренування. У своїй роботі вчені поставили під сумнів відому доктрину про те, що перед заняттями спортом необхідно розтягнути м’язи. Враховуючи, що у світі близько 70 мільйонів осіб бігають для задоволення або є професійними спортсменами, вивчення зв’язку між розтяжкою і ризиком отримання травми, може виявитися дуже корисним.

Незважаючи на те, що багато професійних бігунів обов’язково розтягуються перед тренуванням, як видно, це ніяк не впливає на ризик травм під час тренувань.

«Ризик травми був однаковим як серед жінок, так і серед чоловіків, незалежно від того, розтягувалися вони, чи ні, а також чи були вони професіоналами, чи любителями», – розповідають дослідники.

У дослідженні, проведеному в США, взяли участь 2700 чоловік, які пробігали щонайменше 10 хвилин на тиждень. Учасників роботи поділили на дві групи, одній з яких було необхідно розтягуватися протягом 3-5 хвилин перед тренуванням, а іншим приступати до занять без розтяжки. У результаті виявилося, що на ризик травм вплинуло не наявність або відсутність розтяжки, а зміна звичного ходу тренування.

Так, частіше отримували травму ті спортсмени, які звикли розтягуватися, але в цілях експерименту були визначені в групу без розтяжки, і навпаки.

Таким чином, експерти радять усім любителям бігати залишатися вірними своїм звичкам і дотримуватися обережності під час тренувань.

Comments

  1. Глупинизм, чтоб не сказать другое. Какие идиоты сделали такие выводы???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.