Новини світу. 11 лютого. Завершується одна з найскандальніших історій на українсько-російському ринку газу. Швейцарський трейдер Rosukrenergo (RUE), який на паритетних засадах належить Газпрому і українським підприємцям Дмитру Фірташу та Івану Фурсіну, завершує свою діяльність.

Газпром
Газпром отримає 550 мільйонів доларів позики від РУЕ

Компанія буде закрита, як тільки продасть “Газпром експорту” відчужені в України 12,1 млрд кубометрів газу. Але Газпром хоче заздалегідь забрати у свого старого посередника останні доходи через кредит у розмірі $550 млн, пише видання “Коммерсант”.

Напередодні Газпром повідомив, що в листопаді уклав договір довгострокової позики з RUE на залучення $550 млн до 2012р. під 3,5% річних. Як пояснили в монополії, в результаті продажу газу зі сховищ України у RUE з’являться тимчасово вільні грошові кошти, частина яких до кінця першого півріччя 2011р. буде надана Газпрому у вигляді позики “на поточні потреби”.

Газпром вперше позичає кошти у RUE. Навпаки, з перших днів роботи трейдер кредитувався в Газпромі і Газпромбанку – борг доходив до $2,8 млрд, але в грудні 2010р. його обнулили. RUE позичив гроші у “Газпром експорту” і погасив борги перед Газпромом і НАК “Нафтогаз Україна”, отримавши натомість спірні 12,1 млрд кубометрів газу з підземних сховищ газу України.

Тому формально трейдер нічого Газпрому не винен, а $550 млн – це потенційний прибуток RUE від продажу газу. Газпром хоче його отримати скоріше, тому що після продажу газу трейдер буде закрито, повідомили джерела, близькі до RUE і Дмитра Фірташа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.