Новини світу. 23 лютого. Посол Росії при ЄС Володимир Чижов буде радий, якщо ЄС в один день і якомога швидше скасує візи для України і Росії.

Володимир Чижов
Володимир Чижов вже хоче відмінити візи в ЄС

Про це він заявив у вівторок, 22 лютого.

«Я знаю, коли вже ви представляєте Україну, що деякі люди говорять: так, чому ми маємо скасовувати візи з Росією, не скасовуючи візи з Україною. Моя відповідь дуже проста: ми будемо дуже щасливі, якщо це відбудеться в один день якомога швидше», — сказав Чижов.

Він зазначив, що, на його думку, візи в Європі є анахронізмом.

„Моя особиста позиція: у сучасній Європі візовий режим є анахронізмом“, — сказав він.

„Ми всі зустрічаємося з проблемою нелегальної міграції, проблемою боротьби з організованою злочинністю, транснаціональною злочинністю, але нескладно зрозуміти, що візовий режим – не найефективніший засіб для вирішення цих проблем“, — додав російський Посол Росії при ЄС.

Коментуючи позицію Росії, Чижов нагадав, що його країна вже неодноразово заявляла про готовність скасувати візовий режим на взаємній основі з ЄС, щойно ЄС буде готовий до такого рішення.

Однак, за його словами, на сьогодні цей процес рухається вкрай повільно.

«Звичайно, я розумію, що це швидше політичне, ніж технічне питання. І я, звичайно, сподіваюся, що з політичної точки зору, ЄС продемонструє необхідну політичну волю для того, щоб пройти цей шлях», – сказав Чижов.

Він також нагадав, що ЄС і Росія почали діалог про скасування віз у 2003 році з метою переходу до безвізового режиму в довгостроковій перспективі.

За матеріалами Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.