Новини України. 27 лютого. Росія і Україна мають намір підписати нову угоду щодо переозброєння Чорноморського флоту, повідомив журналістам у Владивостоці міністр оборони РФ Анатолій Сердюков.

Анатолій Сердюков, Михайло Єжель
Анатолій Сердюков та Михайло Єжель обговорили "військові" плани Росії та України

“Ми насправді обговорюємо це питання, ми намагаємося сформулювати нові положення цієї угоди”, – сказав Сердюков.

Голова Міноборони України Михайло Єжель, у свою чергу, наголосив, що проблем з переозброєнням ЧФ немає тільки тому, що це питання викладене в угоді від 1996 року про умови базування флоту на Україні, повідомляє BBC.

“Ми діємо в рамках цього договору, все інше – це предмет переговорів”, – сказав український міністр, який з четверга перебуває в Росії з робочим візитом.

Анатолій Сердюков погодився з цим, зауваживши лише, що угода є, тільки читають її сторони по-різному. Саме тому, за його словами, і назріла необхідність підписання нових документів.

Згідно з чинними угодами, переозброєння ЧФ можливе з відома України і для заміни застарілих озброєнь новими аналогічного класу.

Міністр оборони Росії супроводжує свого українського колегу Михайла Єжеля. Сердюков і Єжель, прибувши до Владивостока з Камчатки, побували на борту ракетного крейсера “Варяг”, який є аналогом недобудованого в Україні крейсера “Україна”.

Міністр оборони РФ заявив, що Москва очікує прийнятної пропозиції з боку України за умовами придбання Росією цього ракетного крейсера.

“Ми очікуємо прийнятного рішення”, – сказав російський міністр.

У свою чергу глава Міноборони України Михайло Єжель, який взяв участь у зустрічі з журналістами, висловив думку, що найближчим часом це питання буде вирішено і багато що вже обговорено:

“Не хочу забігати наперед, але мені як морякові, після того, як ми побували сьогодні на однотипному крейсері “Варяг” Тихоокеанського флоту, бачили, що це за корабель, у мене рука не підніметься різати цей крейсер з 95% готовності до виходу”.

Він наголосив, що зараз крейсер, який раніше був названий “Україна”, не має імені, це просто “замовлення N” (номер): “Я думаю, що Анатолій Едуардович (Сердюков) хоче мати ще один такий корабель у складі ВМФ РФ“.

“Так, задарма”, – іронічно відзначив російський міністр.

На запитання журналістів, де цей корабель зможе базуватися у разі його придбання Росією, міністр лаконічно відповів: “На Чорному морі“.

17 травня 2010 року Президенти України й РФ Віктор Янукович і Дмитро Медведєв домовилися про добудову ракетного крейсера “Україна”. Кажучи, зокрема, про перспективи співпраці у сфері суднобудування, Віктор Янукович заявив, що глави держав домовилися про добудову за допомогою російської сторони крейсера “Україна”, який базується в Миколаєві на Суднобудівному заводі імені 61-го комунара.

Верховна Рада 6 липня відмінила постанову про присвоєння ракетному крейсеру назви “Україна”. Як наголошувалося в пояснювальній записці до постанови, з урахуванням того, що добудова й прийняття ракетного крейсера до складу ВМС України не передбачені, недоцільно, аби крейсер носив назву “Україна”.

Росія не виключає залучення українських фахівців для створення нової важкої стратегічної ракети.

Як заявив міністр оборони РФ Анатолій Сердюков, до створення ракети можуть залучити фахівців Південного машинобудівного заводу (Дніпропетровськ).

“Це предмет майбутніх переговорів”, – сказав він.

Сердюков нагадав, що фахівці Південмашзаводу – підприємства-розробника найпотужнішої у світі балістичної ракети Р-36М2.

“Воєвода” (за класифікацією НАТО “Сатана”) – зараз проводять у Росії сервісне обслуговування цих ракет.

“Вони займаються вирішенням питань продовження ресурсу цих ракет і їх сервісним обслуговуванням”, – сказав міністр оборони РФ.

Українські Військово-морські сили також можуть провести спільний збір-похід з кораблями Чорноморського флоту Росії.

Про це заявив міністр оборони України Михайло Єжель в неділю журналістам в Оренбурзі (Росія).

“Ми поки це питання не проговорювали, але думаю не можна виключати проведення подібних спільних заходів”, – сказав він.

Спільний збір-похід кораблів, зазначив Єжель, полегшує вирішення завдань для українського і російського флотів, насамперед у засобах забезпечення.

“Ми можемо допомагати один одному закривати райони і проводити інші дії, які можуть бути елементами підготовки до великих навчань типу “Фарватер миру” (двосторонні російсько-українські маневри військово-морських сил)”, – сказав Єжель.

У свою чергу міністр оборони РФ Анатолій Сердюков, який супроводжує українського колегу, зазначив, що “з нашого боку є пропозиція провести спільні військові навчання з Україною в будь-якому форматі: на землі, в повітрі, на морі”.

Також Єжель заявив, що науково-дослідний навчально-тренувальний комплекс авіації, який знаходиться в Криму, готовий здійснювати підготовку льотчиків військово-морської авіації Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.