Новини світу. 11 лютого. Греція. У 2010 році ціни на житло впали в Греції на 30%, продажі скоротилася більше, ніж на третину.

Греція
Ринок нерухомості Греції не очікує пожвавлення у цьому році

У 2011 році ситуація навряд чи зміниться в кращу сторону, так як купівельний попит невеликий, а іпотека стала дорожчою.

За минулі два роки ціни на нерухомість в Греції впали на 10% -30% залежно від місця розташування. Експерти очікують, що в 2011 році падіння вартості житла продовжиться. Причини цього: безробіття, зменшення доходів жителів і великі податки, завдяки яким уряд намагається закрити дефіцит бюджету. Крім того, іпотека в Греції подорожчала, тепер ставки за кредитом наближаються до 3%, що на 1,5% більше, ніж кілька років тому.

Агентства з нерухомості відзначають, що в 2010 році було продано менше 50 тисяч будинків (і на вторинному, і на первинному ринку), тоді як в 2009 році – більше 70 тисяч. Покращення ситуації в 2011 році експерти не очікують.

Такого спаду ринок нерухомості Греції не переживав з часів Другої світової війни. Негативна ситуація на ринку житла сприяла економічній регресії в цілому.

Тривалий час ринок приватної власності в Греції становив основу для зростання ВВП. З 1998 по 2007 роки житловий сектор вніс більше, ніж 0,5% до складу внутрішнього валового продукту країни. Більший показник був тільки у Ірландії та Іспанії. Для жителів Греції нерухомість довгий час залишалася найбільш вдалим капіталовкладенням: громадяни надавали перевагу покупці нерухомості більше ніж іншим фінансовим інструментам, таким як облігації, банківські депозити та інше.

У період з 2000 по 2007 роки житло в країні було дорогим, так як існував високий попит, а банки встановлювали низькі процентні ставки по кредитах. Купівельна спроможність населення також зростала аж до 2008 року. Збільшенню попиту сприяла хороша демографічна ситуація в країні. Зростання народжуваності пов’язували з великим числом іммігрантів. Завдяки приїжджим кількість домовласників збільшилася більше ніж на 100 тисяч, відзначає SV Development.

Однак ситуація на ринку нерухомості країни почала погіршуватися з 2008 року, і до 2010 негативний вплив глобального економічного спаду став ще більш очевидним. Свою роль зіграло і те, що під час житлового буму (за 2006 і 2007 роки) в Греції було побудовано більше 120 тисяч нових об’єктів, реалізувати які стало складно через спад купівельної активності у наступні роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.