Новини України. 2 лютого. Обов’язкові 50% для українських співаків скасували в першому читанні. Верховна Рада в першому читанні прийняла зміни до закону про телебачення і радіомовлення, яким скасовується норма про обов’язкове звучання на радіо не менше 50% пісень українських авторів і виконавців.

В радіо буде менше українських пісень і більше європейських

«Ця норма була введена, коли Ющенко в’їхав на Банкову, і переслідувала благородну мету – стимулювати українські таланти. Однак п’ять років її дії показали, що норма не спрацювала – навпаки, ми стимулювали сірість, заповнюючи ефір Поплавським і т. д., – пояснює актуальність закону його автор, нардеп-регіонал Олена Бондаренко. – Разом з тим ми поставили на межу виживання радіостанцій, які за відсутності вибору ставили одне і те ж, до того ж часто неякісне. Тепер у радіостанцій з’явиться більше вибору».

«Це антидержавний закон. Він залишає від захисту інтересів держави ріжки та ніжки, коли по радіо будуть звучати будь-які пісні, але не українські», – вважає нунсівець Юрій Кармазін, один з 25 осіб, які голосували проти проекту Бондаренко, пише “Сегодня“.

У той же час Бондаренко розповіла: її проект не має відношення до питань мови, так як квота стосувалася українських виконавців, співали на будь-якій мові. Зараз ця квота просто розширилася за рахунок творів авторів, які мали відношення до України до 1991 року. Не вірно і часто звучить твердження, що зміна закону лобіює російську музику: зберігається норма, за якою 80% пісень повинні бути європейського виробництва – а російські пісні не вважаються такими, тому що Росія все ще не підписала конвенцію про транскордонне мовлення.

Індустріальний телекомітет і Незалежна асоціація мовників – організації, що об’єднують телевізійників і радійників – проект закону підтримали. Але коли він почне діяти, поки не ясно: за словами Бондаренко, найбільш ранній термін для другого читання закону – через місяць. А максимальний може бути будь-коли.

«У Раді нічого прогнозувати не можна», – зауважила Бондаренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.