Новини світу. 14 лютого. Москва. Савеловський суд Москви почне 14 лютого розглядати по суті позов опозиціонерів до Володимира Путіна.

Володимир Путін

Борис Нємцов, Володимир Мілов і Володимир Рижков вважають, що в грудні минулого року глава уряду, спілкуючись з народом у прямому ефірі Всеросійської державної телерадіокомпанії, звів наклеп на них, заявивши, що в 90-і роки вони «поураганили і потягнули разом з Березовським і тими, хто зараз у місцях позбавлення волі, чимало мільярдів».

За спостереженнями журналістів, присутніх на попередніх слуханнях на початку місяця, представники прем’єра і ВДТРК тільки й робили, що дивували присутніх своїми заявами. Зокрема, Олена Забралова, яка представляє інтереси Путіна, сказала, що не знає, чи говорив прем’єр те, що чула вся країна.

Забралова також дала суду зрозуміти, що Путін мав право на таке судження, яке вона назвала оціночним, і закликала на свій захист Європейську конвенцію з прав людини. У свою чергу представник ВГТРК, яка транслювала «Пряму лінію», засумнівалася, що відеозапис ефіру збереглася. Тим часом адвокат позивачів Вадим Прохоров назвав позицію відповідачів дивною. На його думку, такий підхід представників Володимира Путіна підтверджує, що Нємцов та інші опозиціонери ніяких мільярдів не розкрадали.

«Вони нас, з одного боку, дуже порадували, а з іншого боку, дуже здивували, – заявив Володимир Рижков. – Порадувало те, що справі дано хід і в процесуальному відношенні все йде нормально. А здивувала нас позиція представниці пана Путіна Забралової, яка прийшла до суду і сказала, що не в курсі, чого таке Володимир Володимирович про нас сказав, і з самим Путіним вона це не обговорювала. А представники ВГТРК (ми ще на другий канал подали до суду) сказали, що вони не можуть підтвердити, що він таке говорив, хоча є відеозапис, в тому числі, на їхньому сайті. Є мільйони свідків, готових підтвердити, що Путін на нас звів наклеп. Це називається “голову в пісок” – вони не готові брати на себе відповідальність: вони не хочуть брати на себе відповідальність за слова Путіна, але нічого не можуть ні підтвердити, ні спростувати».

«Щоб відмовити нам у позові, потрібно довести правомірність звинувачень з боку Путіна, а довести це неможливо, – наводить слова Рижкова агентство “Алтайпресс”. – Якщо все буде нормально, то 14 лютого ми розраховуємо виграти цей суд ».

Позивачі вимагають у якості компенсації моральної шкоди мільйон рублів.

Джерело Рамблер Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.