Новини світу. 4 лютого. Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями (World Cancer Day) щорічно відзначається сьогодні.

World Cancer Day. День боротьби з раком
Сьогодні весь світ бореться з раком

Ця дата заснована Міжнародним союзом боротьби проти раку (International Union Against Cancer, UICC) у 2005 р. для залучення уваги громадськості до цієї глобальної проблеми, нагадування про те, наскільки небезпечні і поширені онкологічні захворювання.

Кожного року цей день позначений певною темою. Тема 2011 р. – “Навчати дітей і підлітків уникати опромінення ультрафіолетовим випромінюванням, що виходить від сонця”.

Темами 2010 і 2009 року були, відповідно: “Отримувати знання про вакцини проти вірусів, що викликають рак” (наприклад, вакцина HBV) і “Заохочувати енергетично збалансований стиль життя, заснований на правильному харчуванні і фізичній активності”.

Рак є провідною причиною смерті у всьому світі. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, без належних втручань за період з 2005 по 2015 рр.. від раку помре 84 млн осіб.

Рак – це загальне позначення великої групи хвороб, які можуть вражати будь-яку частину тіла. Використовуються також такі терміни, як злоякісні пухлини та новоутворення. Характерною ознакою раку є швидке утворення аномальних клітин, що проростають за межі своїх звичайних кордонів і здатних проникати в довколишні частини тіла і поширюватися в інші органи. Цей процес називається метастазом. Метастази є основною причиною смерті від раку.

Найпоширеніші типи раку в усьому світі (в порядку зменшення кількості випадків смерті в світі): серед чоловіків – рак легенів, шлунка, печінки, товстої кишки, стравоходу і простати; серед жінок – рак молочної залози, легенів, шлунка, товстої кишки і шийки матки.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.