Новини політики. 22 лютого. Партія “Наша Україна” закликає Президента Віктор Януковича не підписувати проголосовані чужими картками закони, а депутатів Верховної Ради – утриматися від неособистого голосування.

Януковича просять не зараховувати голосування чужими картками

Про це сказано в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті партії.

“Політична партія “Наша Україна” звертається до всіх народних депутатів утриматися від неособистого голосування, виконуючи конституційні приписи, а також до Президента України як гаранта Конституції – утриматися від підписання законів, прийнятих способом, що не відповідає Основному закону”, – сказано в ньому.

На думку колишнього міністра юстиції, заступника голови політичної ради НУ Миколи Оніщука, саме Президент має відіграти вирішальну роль у дотриманні встановлених конституційних вимог щодо прийняття рішень у Раді, тому що є гарантом дотримання Конституції.

“Неособисте голосування, тобто картками відсутніх народних депутатів, у тому числі й проти їх волі, безумовно, є порушенням вимог частини 3 статті 84 Конституції України, що передбачає, що голосування на засіданнях Ради здійснюється народним депутатом особисто”, – зазначає політик..

Екс-міністр юстиції нагадує, що на необхідність забезпечення виключно особистого голосування народними депутатами вказується й у рішенні Конституційного Суду від 7 липня 1998 року в справі про офіційне тлумачення частин 2 і 3 статті 84 і частин 2 і 4 статті 94 Конституції.

На думку Оніщука, неособисте голосування депутатів ставить під сумнів легітимність законодавчого процесу в Україні.

Як повідомляло агентство, 21 лютого голова Ради Володимир Литвин заявив, що вважає за необхідне забезпечення персонального голосування депутатів парламенту.

Спікер зазначив, що йому було соромно, коли 15 лютого під час 5 засідання міжпарламентської асамблеї України й Польщі польська делегація стала свідком того, яким чином відбувається голосування в Раді.

14 лютого Литвин заявив, що вважає недоцільним введення кримінальної відповідальності депутатів за голосування чужими картками.

Джерело Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.