Новини світу. 26 лютого. Уганда. Обраний президент Уганди Йовері Кагута Мусевені (Yoweri Museveni) пообіцяв з’їсти свого політичного опонента Кіззу Бесідже (Kizza Besigye), який розкритикував владу після свого програшу на виборах глави держави.

Йовері Кагута Мусевені - обличчя африканської культури

Про це повідомляє Associated Press.

Коментуючи критику Бесідже з приводу підсумків президентських виборів, Мусевені заявив наступне: «Ми його зловимо і з’їмо як пиріг».

Офіційні підсумки виборів глави держави в Уганді були оприлюднені 20 лютого. Переміг Мусевені, який заручився підтримкою 68 відсотків угандійських виборців. За опозиціонера Бесідже проголосували 26 відсотків жителів Уганди.

Після публікації даних угандійського ЦВК Кізза Бесідже виступив зі зверненням до нації, в якому оголосив вибори нелегітимними. Він закликав угандійців повалити засидівшогося на своєму посту Мусевені і провести в країні нові вибори.

Мусевені в свою чергу пригрозив посадити будь-кого, хто спробує оскаржити результати президентських виборів. Він також застеріг опозицію Уганди від організації масових акцій протесту, на зразок тих, що тріумфально пройшли в Тунісі та Єгипті.

Йовері Кагута Мусевені, якому зараз 66 років, утримує владу в Уганді останні 25 років. У 1985 році він на чолі військового перевороту повалив режим Мілтона Оботе, а роком пізніше проголосив себе президентом. Слід зазначити, що на президентських виборах 2001 і 2006 років Мусевені також змагався з Кіззоєм Бесідже. Останній незмінно зазнавав поразки, після чого традиційно потрапляв під арешт, але незабаром виходив на волю.

Слід зазначити, що канібалізм в середовищі угандійської політичної верхівки – явище, яке в дійсності мало місце. З відомих історії випадків – президент Іді Амін, який правив країною в 1971-1979 роках. Поширена версія, що Амін, якого вважали найкривавішим диктатором в Африці, регулярно харчувався людською плоттю, з’їдаючи своїх політичних супротивників.

Джерело ПН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.