Новини світу. 6 лютого. Президент Польщі Броніслав Коморовський вирішив у квітні відвідати Катинь – через рік після трагедії зі своїм попередником Лехом Качиньським, який загинув в авіакатастрофі по дорозі на траурні заходи в пам’ять про розстріляних польських офіцерів

Лех Качинські, траур
Коморовський вшанує пам'ять Качинського в Катині

«Смоленська катастрофа сталася тому, що Президент Польщі і безліч поляків хотіли бути в Катині. Шок після трагедії затулив собою ті заходи і з 10 квітня про них практично не говорили. На прохання катинських сімей він (Коморовський) хоче їхати в Катинь разом з ними», – розповів радник Президента РП, професор Томаш Наленч.

Візит повинен відбутися 3 квітня, в 71-ту річницю розстрілу польських військових.

Який вид транспорту для свого візиту вибере Коморовський не повідомляється.

Відносини Росії і Польщі, раніше затьмарені відмовою Москви визнавати провину за Катинську трагедію, остаточно погіршилися після аварії літака Леха Качиньського в квітні 2010 року під Смоленськом. Тоді разом з Качинським загинули всі пасажири авіалайнера, серед яких було безліч вищих польських чиновників.

Аварія літака викликала суперечки між двома державами. Москва стверджує, що винен екіпаж і пасажири польського літака, однак Варшава, у свою чергу, покладає відповідальність на російських диспетчерів. При цьому, члени сім’ї Качинського стверджують, що катастрофа лайнера була спланованою акцією з метою вбити президента Польщі.

Влада Росії каже, що розслідування трагедії завершено, при цьому Польща називає доповідь МАК односторонньою і планує провести свій політ на ТУ-154, щоб реконструювати трагедію борту Качинського, повідомляє Газета.Ру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.