Новини України. 10 лютого. Київ. Незважаючи на заяву глави КМДА Олександра Попова про припинення до 9 лютого скандального будівництва біля метро «Театральна», роботи на об’єкті тривають.

Будівництво ведеться прямо над холом метро і ніхто не може гарантувати, що все буде добре....

Як заявив «Делу» активіст організації «Збережи Старий Київ» Ігор Луценко, будівництво біля метро «Театральна» активно продовжується. Забудовники запевняють, що проходить консервація об’єкту.

У компанії забудовника “Альянс-Центр” говорять, що об’єкт вони давно продали і займається ним вже ТОВ “Бюро” Нерухомість і місто “. Там нас запевнили у припиненні будівництва.

«Зараз на території об’єкта ведуться виключно роботи з консервації. Ніяких будівельних робіт немає », – запевнив нас Петро Коляденко.

У реальності все трохи по-іншому.

Жителі сусідніх будинків стурбовані станом своїх осель. Навіть у Театрі російської драми ім. Лесі Українки бояться за стан приміщення. Всі будівлі в окрузі досить старі і будь-які будівельні роботи можуть призвести до тріщин і значних руйнувань. І жителі, і актори з працівниками театру не раз виходили на протести забудови скверу, в надії зберегти найближчі будинки. Таке протистояння триває з 2005 року, але поки позитивних результатів не дало.

Один з активістів організації “Збережи Старий Київ» Ігор Луценко переконаний, що заява Попова це черговий прийом і ніякої заморозки об’єкта, а тим більше демонтажу будівлі не буде. І те, що відбувається зараз це не консервація, а повноцінне продовження будівництва.

«Я ось під’їхав до перехрестя і бачу активно працюючих людей на 3 і 4 поверсі будівництва. Привезли нові цеглини у пачках, багато працівників. Кран стоїть, незрозуміло що і як краном можна заморожувати», – поділився побаченим Ігор Луценко.

За словами мешканців, з якими часто спілкується активіст, за невеликий проміжок часу добудували ще 4-й поверх і на цьому вони не зупиняться.

«Ніяка це не консервація. Це безпосереднє будівництво. Вони напевно хочуть добудувати всю будівлю, і потім від цього вже нікуди не дінешся », – сказав Ігор.

У цій ситуації можна розглянути досвід ТРЦ «Троїцький» компанії «Юджин», яка займалася будівництвом біля НСК «Олімпійський». Тоді забудовнику передали частину з об’єктів, які перебувають в управлінні Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) у Києві. Ці об’єкти забрані у «Експоцентру» в якості компенсації за демонтаж торгово-розважального центру «Троїцький», який заважав будівництву НСК «Олімпійський».

У даному випадку, Попов погодився, що компенсацію доведеться надавати – компанія на законних підставах придбала у власність ділянку і вже вклала кошти в будівництво.

Як сьогодні вчинить міська влада із забудовником і чи піде назустріч киянам поки залишається невідомим.

Нагадаємо, скандал навколо будівництва на перетині Б. Хмельницького та Пушкінської розгорівся через незаконне будівництво на території скверу прямо над холом метро «Театральна».

Джерело СВ Девелопмент

Петро Коляденко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.