Новини світу. 6 лютого. Судан. Щонайменше 50 осіб вбито внаслідок зіткнень у федеральній армії Судану, які тривають третій день.

50 осіб вже загинули внаслідок перестрілок в Судані

Зіткнення почалися на кордоні міста Малакал – столиці провінції Верхній Ніл -потім конфлікт перекинувся на підрозділи, дислоковані в містах Мелут і Палоїч на півдні Судану, повідомляє BBC.

Ситуація з підрозділом в Малакалі ускладнилася тим, що в його лавах виявилося багато південних жителів, які потрапили в суданську армію з ополченців, що під час громадянської війни Півночі і Півдня воювали на боці центрального уряду. Повідомляється, що частина військовослужбовців в даному підрозділі відмовилися розміщуватися на півночі країни. В ході конфлікту застосовувалися зокрема міномети і великокаліберні кулемети.

Потім конфлікт розповсюдився на місто Мелут.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося про 20 загиблих під час перестрілки між суданськими військовослужбовцями в місті Малакал в центральній частині Судану.

За даними представника ООН, в перестрілці загинули дві дитини і водій вантажівки.

Інцидент стався за кілька днів до оголошення підсумків референдуму про незалежність Півдня.

Більшість військовослужбовців, які брали участь у зіткненнях – жителі півдня, які побоюються за свою долю після оголошення незалежності Південного Судану.

Нагадаємо, 22 січня стали відомі результати референдуму щодо сецесії Південного Судану. 99,23% з 3360 тисяч жителів Південного Судану, що проголосували, підтримали відокремлення від Хартума.

Офіційне проголошення незалежності Південного Судану очікується 9 липня.

Проголошення незалежності Судану в 1956 році послужило відправною точкою конфлікту між Північчю і Півднем країни. Уряд Хартума, ключові пости в якому зайняли мусульмани, після оголошення про незалежність країни від Великобританії та Єгипту, відмовився виконати обіцянки про побудову федеративної держави. Відмова від федералізму привела до заколоту офіцерів-південців і першої громадянської війни, що тривала з 1956 по 1972 роки.

За наступні після закінчення громадянської війни 30 років Судан пережив шість військових і державних переворотів, але так і не зміг впоратися з проблемами сепаратизму, етнічної роз’єднаності і економічної відсталості.

Проведення референдуму стало наслідком підписаного в 2005 році договору про мирне врегулювання на півдні країни, який зупинив кровопролитну громадянську війну і став першим кроком на шляху жителів півдня до незалежності.

Між тим, багато експертів відзначають, що два суданських регіони в даний час взаємопов’язані і взаємозалежні, як ніколи. І зараз Південний Судан ризикує стати черговою бездонною прірвою для гуманітарної допомоги з усього світу. За даними ООН, 90% місцевого населення живе менш, ніж на $1 на день. 85% жителів неграмотні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.