Новини світу. 6 лютого. Судан. Щонайменше 50 осіб вбито внаслідок зіткнень у федеральній армії Судану, які тривають третій день.

Зіткнення почалися на кордоні міста Малакал – столиці провінції Верхній Ніл -потім конфлікт перекинувся на підрозділи, дислоковані в містах Мелут і Палоїч на півдні Судану, повідомляє BBC.
Ситуація з підрозділом в Малакалі ускладнилася тим, що в його лавах виявилося багато південних жителів, які потрапили в суданську армію з ополченців, що під час громадянської війни Півночі і Півдня воювали на боці центрального уряду. Повідомляється, що частина військовослужбовців в даному підрозділі відмовилися розміщуватися на півночі країни. В ході конфлікту застосовувалися зокрема міномети і великокаліберні кулемети.
Потім конфлікт розповсюдився на місто Мелут.
Нагадаємо, напередодні повідомлялося про 20 загиблих під час перестрілки між суданськими військовослужбовцями в місті Малакал в центральній частині Судану.
За даними представника ООН, в перестрілці загинули дві дитини і водій вантажівки.
Інцидент стався за кілька днів до оголошення підсумків референдуму про незалежність Півдня.
Більшість військовослужбовців, які брали участь у зіткненнях – жителі півдня, які побоюються за свою долю після оголошення незалежності Південного Судану.
Нагадаємо, 22 січня стали відомі результати референдуму щодо сецесії Південного Судану. 99,23% з 3360 тисяч жителів Південного Судану, що проголосували, підтримали відокремлення від Хартума.
Офіційне проголошення незалежності Південного Судану очікується 9 липня.
Проголошення незалежності Судану в 1956 році послужило відправною точкою конфлікту між Північчю і Півднем країни. Уряд Хартума, ключові пости в якому зайняли мусульмани, після оголошення про незалежність країни від Великобританії та Єгипту, відмовився виконати обіцянки про побудову федеративної держави. Відмова від федералізму привела до заколоту офіцерів-південців і першої громадянської війни, що тривала з 1956 по 1972 роки.
За наступні після закінчення громадянської війни 30 років Судан пережив шість військових і державних переворотів, але так і не зміг впоратися з проблемами сепаратизму, етнічної роз’єднаності і економічної відсталості.
Проведення референдуму стало наслідком підписаного в 2005 році договору про мирне врегулювання на півдні країни, який зупинив кровопролитну громадянську війну і став першим кроком на шляху жителів півдня до незалежності.
Між тим, багато експертів відзначають, що два суданських регіони в даний час взаємопов’язані і взаємозалежні, як ніколи. І зараз Південний Судан ризикує стати черговою бездонною прірвою для гуманітарної допомоги з усього світу. За даними ООН, 90% місцевого населення живе менш, ніж на $1 на день. 85% жителів неграмотні.