Новини світу. 4 лютого. Фото. Польський державний телеканал TVP прийняв рішення відкликати своїх співробітників з Єгипту, де ситуація для журналістів стала небезпечною через зіткнення прихильників і опозиції режиму президента Мубарака.

Єгипет, демонстрації, заворушення
Журналісти покидають Каїр

За даними ЗМІ, інший польський телеканал – TVN – також вирішив повернути до Польщі чотирьох своїх співробітників найближчим часом.

Як повідомляють польські ЗМІ, всього на цьому тижні в Єгипті було затримано сім журналістів TVP, всі вони вже звільнені. За даними “Газети Виборчої”, журналісти інших польських ЗМІ як і раніше залишаються в Єгипті.

У п’ятницю прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав поляків не їхати до Єгипту. За його словами, жодна країна не буде в змозі евакуювати сотні тисяч людей. Туск підкреслив, що поїздки в Єгипет “безглузді”.

Тим часом кореспондент телеканалу Euronews розповідає, що представники президента Мубарака ведуть себе “досить дико”. Журналістів кілька разів затримували, не дозволяючи таким чином покинути площу Тахрір. У них відбирали камери. Журналістам вдалося зберегти при собі карти пам’яті.

Пізніше кореспондентам вдалося отримати документ від поліції Єгипту, що засвідчував про те, що кореспондентів вже перевіряли і їх не потрібно затримувати.

“Неможливо зрозуміти, знаходимося ми серед прихильників Мубарака, чи ні”, – відзначив він.

“Вирватися з площі дуже важко”, – заявив журналіст телеканалу.

За його словами, знімальну групу та інших журналістів розмістили в готелі, проте він не назвав, в який саме, з огляду на безпеку.

Добратися повторно до площі Тахрір також практично неможливо. Там зараз знаходяться тисячі демонстрантів. Біля площі збираються прихильники Мубарака.

Інший масовий мітинг починається в другому за величиною місті Єгипту – Олександрії.

З 25 січня у Єгипті проходять масові акції протесту з вимогами реформ і відставки 82-річного Мубарака, який перебуває при владі 30 років. Виступи супроводжуються кровопролитними сутичками лоялістів і опозиціонерів, грабежами і підпалами.

За даними організації “Репортери без кордонів”, щонайменше 26 журналістів зазнали нападів в Єгипті, 19 були арештовані або викрадені, троє пропали без вісті, один знаходиться в комі.

Нагадаємо, в Каїрі також перебувають знімальні групи українських телеканалів.

Свіжі кадри телеканалу Al Jazeera з площі Тахрір:

План Каїра:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.