Новини світу. 24 лютого. Польща. Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заборонив поширення «непристойного» коміксу, героєм якого є композитор польського походження Фредерік Шопен.

Польща забороняє сміятися з великих поляків

Про це в середу, 23 лютого, повідомляється на сайті thenews.pl.

Комікс був створений на замовлення польського посольства в Берліні. За задумом творців, він повинен був у «доступній» формі познайомити сучасних німецьких дітей з польською культурою. Глава МЗС Польщі вважає, що комікс вийшов вульгарним і «непристойним». За словами Сікорського, цей проект – «безумовно помилка».

У коміксі розповідається історія сучасного Шопена, який відправляється у в’язницю, щоб дати там концерт, причому супроводжує композитора його бритоголовий приятель. В одній зі сцен, представлених в коміксі, Шопен стоїть на сцені, а ув’язнені у нецензурних виразах вимагають, щоб він «забрався» звідти.

Сікорський висловив жаль, що не зможе звільнити співробітника польського посольства в Берліні, який несе відповідальність за виготовлення коміксу, так як ця людина вже не працює в МЗС.

Текст коміксу був написаний на двох мовах: німецькою та польською. Комікс, який називається «Новий романтик», поширювався безкоштовно. Було випущено дві тисячі копій. У цілому проект обійшовся творцям в 27 тисяч євро.

МЗС Польщі повідомив, що весь тираж коміксів планується знищити. Тим не менш, комікс встиг потрапити до числа лотів на популярному польському аукціонному сайті Allegro.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.