Новини світу. 21 лютого. Німеччина. «Катастрофою» і «землетрусом» для Християнсько-демократичного союзу (ХДС), так назвали німецькі ЗМІ результати голосування на виборах до земельного парламенту Гамбурга, в яких партія канцлера Ангели Меркель набрала вдвічі менше голосів, ніж її головні політичні опоненти соціал-демократи.

Ангела Меркель
Меркель втрачає свої позиції в Німеччині

Згідно з результатами, вибори, які відбулися напередодні Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) отримує 48,3% голосів. Це абсолютна більшість – для формування уряду землі СДПН не потрібні коаліційні партнери і вона може правити самостійно.

ХДС, згідно з попередніми результатами, отримує 21,9% – це найнижчий рівень для партії в регіоні після закінчення Другої світової війни.

Поразка ХДС в Гамбурзі, крім психологічного, має й інший ефект – вона ще більше підірве позиції правлячої у ФРН коаліції в бундесраті – верхній палаті парламенту, де ця невелика, одна з 16 федеральних земель має 3 місця, і де блок ХДС/ХСС і ВДП і так вже позбувся більшості після програних у минулому році виборів у найбільш населеній землі ФРН – Північному Рейні-Вестфалії.

Нова невдача утруднить для уряду канцлера Ангели Меркель проходження через бундесрат законопроектів без великих поступок вимог опозиції.

Правляча коаліція ХДС/ХСС та Вільної демократичної партії (ВДП) позбулася більшості у бундестазі в минулому році, тепер її позиції будуть ще слабші.
«Зелені» отримали на виборах у Гамбурзі 11,2% голосів, Ліва партія – 6,4%, ВДП – 6,6%.

Таким чином, у новому парламенті Гамбурга соціал-демократи отримують 62 місця з 121. ХДС може розраховувати на 28 мандатів, «зелені» – на 14.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.