Новини України. 15 лютого. Пам’ятник Сталіну на території Запорізького обкому Компартії встановлено незаконно, оскільки спочатку не було внесено в архітектурний проект.

пам'ятник Сталіну в Запоріжжі
Мер Запоріжжя не дозволить встановити ще один пам'ятник Сталіну

У разі появи на елементі будинку обкому КПУ нового пам’ятника Сталіну, він буде знесений, заявив мер Запоріжжя Олександр Сін, передає “Дзеркало тижня”.

Пам’ятник Сталіну в Запоріжжі був встановлений не у відповідності до затвердженого проекту. У проекті Запорізького обкому Компартії України немає пам’ятника: проект його не передбачає. В даний час ми не підписали акт введення в експлуатацію цього об’єкту – обкому КПУ, і не підпишемо до того часу, поки він не буде приведений у відповідність. Тому ми приймемо всі заходи для зносу пам’ятника Сталіну, якщо комуністи його знову встановлять” – заявив міський голова Запоріжжя.

Сін зазначив, що “пам’ятник Сталіну не може бути узгоджено в рамках існуючого архітектурного проекту обкому КПУ, а доводи комуністів про те, що пам’ятник Сталіну – мала архітектурна форма – лукавство“.

“Пам’ятник встановлений на елементі будівлі, тому він не є малою архітектурною формою в будь-якому випадку. Він підлягає погодженню відповідно з діючою документацією, а його в узгодженнях не було. Це не ваза з квітами, це елемент на фасаді будівлі. Тому це все лукавство. Я думаю, що якщо б спочатку все робилося відповідно до законодавства, то цієї ситуації в Запоріжжі б не було”, – підкреслив Сін.

Нагадаємо, що в травні 2010 року на території Запорізького обкому Компартії України було відкрито пам’ятник Сталіну. 28 грудня 2010 невідомі відрізали пам’ятнику голову, а в новорічну ніч пам’ятник підірвали.

Українська влада, найбільш яскраві представники якої відверто підтримують встановлення пам’ятників Сталіну, вважає знищення пам’ятника “тероризмом”, відзначає видання.

Comments

  1. Кому тот памятник мешал? Пусть бы стоял…
    Только разрушать и умеют, а вот что бы построить, так – нет!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.