Новини здоров’я. 22 лютого. Причина почастішання випадків захворювання на рак горла за останні десятиліття – зовсім не лише в курінні або вживанні міцних спиртних напоїв, а в захопленні оральним сексом, вважають американські вчені з університету Вісконсіна. Про їх дослідження і його результати повідомляє німецька газета Bild.

оральний секс
Оральний секс небезпечніший ніж сигарети

Раніше, як пише кореспондент, рак горла зустрічався “майже виключно у літніх чоловіків, що палять і зазвичай зловживають алкоголем”. Проте останнім часом захворювання сильно помолодшало. Вчені вважають, що роль у виникненні пухлин, локалізованих в області голова-шия, грає не стільки куріння, скільки вірус папіломи людини (ВПЛ), що передається статевим шляхом.

Причина, повідомляє видання з посиланням на матеріали дослідження, полягає в моді на оральний секс. Так, наприклад, американські підлітки вважають оральний секс менш небезпечним, ніж секс традиційний.

Згідно зі статистикою, ВПЛ є причиною 70% випадків раку шийки матки. Крім того, вірус викликає онкологічні захворювання пеніса, вульви і ануса. Більш слабкі форми вірусу відповідають за появу генітальних кондилом (бородавок). При інфікуванні ВПЛ 16-го типу ризик захворіти на рак горла зростає в 14 разів.

Основною причиною інфікування ВПЛ, повідомляє видання, є велика кількість статевих партнерів, з якими практикувався оральний секс. При шести партнерах ризик захворіти на рак горла зростає триразово, при 26 і більше – у десять разів.

Джерело Bild

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.