Новини світу. 3 лютого. Іран. ООН украй стурбована масовим застосуванням смертної кари в Ірані.

Наві Піллей

У цьому році влада за один місяць вже стратила 66 людей. Більшість з них були засуджені за причетність до незаконного обігу наркотиків, але, щонайменше, троє повішених були політичними в’язнями, повідомляє Центр новин ООН.

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей заявила, що вкрай стурбована тим, що влада Ірану активізувала виконання смертних вироків, не дивлячись на неодноразові заклики ввести мораторій на застосування смертної кари.

Наві Піллей підкреслила, що страти політичних в’язнів, які були засуджені за те, що підтримували опозиційні рухи і висловлювали свою думку, абсолютно неприйнятні.

Головний правозахисник ООН заявила, що «дисидентство – це не злочин». Вона нагадала, що Іран є учасником Міжнародного пакту з цивільних і політичних прав, який гарантує право на свободу вираження думок і свободу зборів.

«Я глибоко стурбована тим, що велика кількість суджень засуджені до смертної кари. У їх числі – політичні в’язні, споживачі наркотиків і навіть особи, які вчинили злочини в неповнолітньому віці», – зазначила Наві Піллей.

Вона підкреслила, що Ірану добре відома світова тенденція, пов’язана з рухом до абсолютної заборони смертної кари або введення мораторію на її застосування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.