Новини України. 19 лютого. Без екстреної пенсійної реформи Україна зіткнеться з серйозними економічними проблемами, викликаними старінням суспільства.

Пенсіонери
ООН пропонує збільшити пенсійні внески, пенсійний вік і зменшити пенсії

Про це заявив Координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам під час парламентських слухань, присвячених проведенню пенсійної реформи.

“Як Вам відомо, перед українською пенсійною системою стоїть низка проблем, які, з урахуванням демографічних проблем в країні, загрожують її фінансовій стабільності”, – сказав Адам, якого цитує Центр новин ООН.

За його даними в 2010 році пенсійні виплати в Україні досягли 18% ВВП. Це – найвищий показник у світі.

Він підкреслив, що Україна повинна враховувати процеси старіння населення і рекомендував владі зміцнювати пенсійну систему за допомогою збільшення пенсійних внесків, підвищення пенсійного віку та скорочення пенсійних виплат для працюючих пенсіонерів.

“Наші дослідження показали, що збільшення пенсійного віку – це не варіант, а необхідність для забезпечення стійкості системи. Велика частина промислово розвинених держав вже встановила єдині пенсійні правила для чоловіків і жінок. Багато країн збільшили пенсійний вік”, – сказав Координатор системи ООН в Україні.

Крім того, Олів’є Адам рекомендував поступово підвищувати пенсійний вік для жінок до 60 років – на шість місяців щороку.

Нагадаємо, в МВФ наполягають на затвердження пенсійної реформи в Україні вже в березні.

“Як очікується, у березні вступить в силу закон про пенсійну реформу, а впровадження адміністративної реформи триває”, – зазначив глава місії МВФ Танос Арванітіс.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.