Новини України. 22 лютого. Одеса. Днями рядові співробітники одеської ДАІ отримали нові списки з номерами «недоторканних» авто. У списку, який опублікувала газета «Сегодня», – імена перших осіб міста та області.

ДАІшники отримали список недоторканих

Як розповів виданню на умовах анонімності один з інспекторів міськДАІ, такі списки були завжди і оновлюються з приходом нової влади. Зазначені машини заборонено зупиняти для перевірки документів та стану водія. Навіть якщо таке авто порушує правила дорожнього руху (крім ДТП), даїшник зобов’язаний цього «не помітити».

«Інспектор повинен знати ці номери назубок, – повідомив газеті правоохоронець. – Якщо чиновники проїжджають повз, співробітник ДПС зобов’язаний віддати честь і забезпечити безперешкодний проїзд. І не дай бог він забуде це зробити! Викличуть на килим до начальства. Якщо інспектор був зайнятий перевіркою і не помітив «шишку», чиновники надзвонюють в ДАІ – вимагають покарати неуважного».

Перше місце в списку – у голови області Едуарда Матвійчука, слідом ідуть його заступники. Нижче – мер Олексій Костусєв і його помічники.

Сам мер запевнив газету, що вперше чує про віп-список.

«Дивний документ. Обов’язково поцікавлюся, хто його автор», – сказав він.

Також у списку присутні і правоохоронці. У начальника облСБУ Віктора Кобильчака і глави облУВС – по три іномарки! Перший пересувається на “Лексусі», «Тойота Лендкрузер» та «Тойоті Камрі», другий – на «Мерседесі», «Тойоті Лендкрузер» та «Тойоті Авалон».

Між тим, в міськДАІ існування таємного списку визнають, але про його призначення говорити відмовляються.

«У будь-якому підрозділі ДАІ є внутрішні, відомчі документи, коментувати які я не буду», – заявила глава прес-служби міськДАІ Алла Марченко.

Між тим, як зазначає газета, віп-список 2011 виявився вдвічі коротше аналогічного документа, складеного в період керівництва Едуарда Гурвіца – в основному за рахунок кількості авто. Не секрет, що екс-мер роз’їжджав по Одесі в кортежі з трьох джипів «Тойота Ландкрузер», часто відверто порушуючи правил дорожнього руху.

ЗМІ не раз публікували знімки джипів, що йдуть по «зустрічній» на проспекті Шевченка. За два авто було і у заступників мера. Анатолій Ворохаєв їздив на «Лексусі» і «Ауді-8», а Михайло Кучук – на «Тойоті-Авалон» і «Лексусі».

Незважаючи на те, що в новому списку не залишилося нікого із колишнього «віп-складу», даішники, як і раніше «не чіпають» їх машини, повідомило газеті джерело.

«Всі держномери і марки колишнього керівництва міста і області ми знаємо напам’ять і не гальмуємо їх зайвий раз. Навіщо сваритися? Раптом вони знову займуть місце біля керма», – відзначило джерело.

За його словами, старі списки за час використання «обросли» позначками з характеристиками віп-персон. Так, навпаки Матвійчука (він фігурував і в попередньому списку «недоторканних») було написано «сердитий губер».

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.