Новини світу. 8 лютого. США. Президент США Барак Обама дав у понеділок вказівку главі Пентагону оновити всеосяжний план модернізації носіїв ядерної зброї і ядерного комплексу країни.

Барак Обама
Барак Обама

Як підкреслюється в поширеніому Білим домом меморандумі, міністр оборони спільно з міністром енергетики повинні будуть представити до Конгресу даний план разом з проектом бюджету країни на 2012 фінансовий рік, що адміністрація обіцяла зробити 14 лютого. Далі глави цих двох відомств зобов’язані будуть чинити аналогічним чином щорічно.

Інформувати Конгрес на регулярній основі про те, як адміністрація збирається підтримувати протягом 10 прийдешніх років – тобто терміну дії нового договору з Росією про СНО – у боєздатному стані стратегічні носії, забезпечувати безпечне зберігання боєголовок на складах і модернізувати ядерні підприємства зобов’язує стаття номер 1251 закону про військові витрати на 2010 фінансовий рік.

У цьому документі Пентагон повідомляв, що США мають намір, дотримуючись встановлених ДСНВ обмежень, зменшити кількість оперативно розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет з нинішнього рівня 450 одиниць до 420 і оснастити кожну з них однією боєголовкою, а також зберегти 14  ядерних стратегічних підводних човнів, але скоротити число пускових установок на кожному з них з 24 до 20. І крім того скоротити кількість важких бомбардувальників, здатних нести ядерні заряди, з 94 до 60.

У модернізацію засобів доставки боєголовок адміністрація збирається вкласти протягом десятиліття 100 млрд доларів.

Що ж стосується безпечного зберігання боєголовок на складах, збереження технологічних можливостей для їх демонтажу, а також відповідних фахівців та інфраструктури, то Білий дім планує виділити на ці цілі 80 млрд доларів. У тому числі 7 млрд у 2012 фінансовому році, який почнеться 1 жовтня поточного календарного року.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.